Czy rola kobiet w turystyce powinna być większa? – debata podczas IX Forum Promocji Turystycznej

Superwomen/fot istock

Dlaczego więc tak mało kobiet zajmuje eksponowane stanowiska w polskiej turystyce, czy rola kobiet w turystyce powinna być większa – o tym porozmawiają uczestniczki debaty podczas IX Forum Promocji Turystycznej w „Hydropolis” we Wrocławiu.

Według badań firmy Transparent Data, w ubiegłym roku kobiet będących przedsiębiorcami lub pełniących wysokie stanowiska zarządcze w firmach było w Polsce o połowę mniej niż mężczyzn. Działalność gospodarczą w 2020 roku prowadziło 0,79 mln kobiet i 1,56 mln mężczyzn.
Funkcję prezesa pełniło w firmach 88,7 tys. kobiet i aż 167,6 tys. mężczyzn. Kobiety stanowiły zatem 34,6 proc. wszystkich prezesów.

A jak jest w turystyce? Jeszcze gorzej. Na liście „100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce” ogłaszanej co roku przez portal WaszaTurystyka.pl, za każdym razem znajduje się ok. 25 kobiet (najwięcej – 27). Jednocześnie kobiety stanowią zdecydowaną większość w szeroko rozumianej turystyce od biur podróży do samorządów.

Dlaczego więc tak mało kobiet zajmuje eksponowane stanowiska w polskiej turystyce, czy rola kobiet w turystyce powinna być większa – o tym porozmawiają uczestniczki debaty podczas IX Forum Promocji Turystycznej w „Hydropolis” we Wrocławiu.

Patronem debaty jest Forbes Women.

„Debata: Rola kobiet (za mała?) w turystyce”, będzie puntem programu IX Forum Promocji Turystycznej, które odbędzie się 15 września w „Hydropolis” we Wrocławiu.

Udział w debacie wezmą:

Leila Ben Arfi, prezeska Best Reisen Group,
Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu,
Alina Dybaś, dyrektorka Premio Travel w Polsce, prezeska Turystycznej Organizacji Otwartej,
Wiola Samborska, dyrektorka CEE Hydropolis,
Agnieszka Sikorska, dyrektorka Śląskiej Organizacji Turystycznej,
Izabela Stelmańska, zastępczyni dyrektora Departamentu Kultury, Promocji i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie,
Elżbieta Szumska, założycielka i właścicielka Kopalni Złota w Złotym Stoku
Małgorzata Wilk-Grzywna, dyrektorka Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego,
Karolina Warzybok, prezeska Ecco Holiday.

Program Forum i rejestracja TUTAJ

Jak kraje sąsiedzkie mogą współpracować przy promocji turystycznej? – IX Forum Promocji Turystycznej

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center