Nowy Premium Lounge Finnaira w Helsinkach

archiwum Finnair

Już wkrótce Finnair otworzy nowy Premium Lounge. Znajduje się on przy wyjściu nr 36 w strefie non-Schengen lotniska w Helsinkach. Nowy Premium Lounge stanowi uzupełnienie dla istniejącego Lounge’u i będzie dostępny od 1 lipca dla posiadaczy kart Finnair Plus o statusie Gold oraz Platinum. Przestrzeń wielkości 407 metrów kwadratowych, podzielona na osobne strefy przeznaczone do pracy i relaksu może pomieścić do 122 gości.

Premium Lounge, zaprojektowany przez helsińską firmę dSign Vertti Kivi & Co, jest przykładem skandynawskiego wzornictwa tworzonego w harmonii z fińską naturą. Zastosowano tu dynamiczne zmiany światła i kolorów oraz projekcje video dostosowane do pór dnia. Dodatkowe posiłki i napoje wysokiej jakości podawane są w zastawie Marimekko oraz w szklankach i kieliszkach Iittala Ultima Thule – po raz pierwszy zaprojektowanych dla Finnaira przez Tapio Wirkkala w 1968 r. Wśród starannie dobranych mebli są legendarne fotele Tulip i Womb stworzone przez Eero Saarinena. Przestrzeń wielkości 407 metrów kwadratowych, podzielona na osobne strefy przeznaczone do pracy i relaksu może pomieścić do 122 gości. Klienci zarówno Premium Lounge, jak i znajdującego się obok już istniejącego Lounge’u uzyskają dostęp do nowych osobistych łazienek z prysznicem oraz fińskiej sauny. Klienci otrzymują ponadto ręczniki, szampony, żele pod prysznic i balsamy do ciała na bazie owoców leśnych.

Projektant Vertti Kivi powiedział: “Naszym celem było stworzenie dla wymagających klientów Finnaira miejsca spełniającego najwyższe standardy, ale zarazem pobudzającego zmysły.”

Markku Remes, manager Finnaira do spraw usług VIP dodał: „Różne strefy – do pracy, odpoczynku, wyciszenia się lub kąpieli – połączone lekkością skandynawskiego wzornictwa, tworzą przestrzeń, której nasi klienci nigdy nie zapomną. Nowy ekskluzywny salonik biznesowy wyniesie wieloletnie wykorzystanie nurtów fińskiego wzornictwa przez Finnair na wyższy poziom.”

Nowy Premium Lounge będzie dostępny jedynie dla pasażerów posiadających karty programu Finnair Plus o statusie Gold i Platinum oraz ich gości, a także dla często latających klientów posiadających równorzędny status w liniach lotniczych sojuszu oneworld, włączając w to linie blisko współpracujące z Finnairem – American Airlines, British Airways, Iberia i Japan Airlines.