Nowa chińska restauracja w Krakowie

archiwum Metropolo by Golden Tulip w Krakowie

W hotelu Metropolo by Golden Tulip w Krakowie, przy ulicy Orzechowej 11 działa od dzisiaj restauracja Yulan.

Kartę dań pomógł stworzyć pochodzący z Chin i mający kulinarne sukcesy na arenie międzynarodowej, Zhoulezi Nicholas Yinliang Lu.
W restauracji Yulan, która jest jedyną taką w Krakowie, znajdziemy sporo ciekawych pozycji, które podbiją podniebienie każdego smakosza – chiński naleśnik Jiang Bing z dodatkiem wyśmienitych przypraw, omlet po chińsku z szalotką i bulwiastym czosnkiem.

Z zup warto spróbować chińskiej zupy pomidorowej z jajkiem. Z kolei na danie główne goście najczęściej sięgają po małże po syczułańsku, ale równie zachęcająco brzmi tofu „Mapo” w sosie ostrygowym.

Szef kuchni – Michał Zgud – wielbiciel kuchni chińskiej proponuje jednak także smaki typowo europejskie, jak consomme jagnięce z kolendrą, polędwiczka wieprzowa w sosie karmelowym czy smażony filet z okonia morskiego.

Z deserów, w karcie znajdziemy m.in. imbirowy creme brulee czy parfait z białej czekolady.

Michał Zgud, szef kuchni Metropolo by Golden Tulip, powiedział: „Smaki Chin są oczywiście wątkiem przewodnim proponowanych przez nas dań, jednak chcieliśmy także dać naszym gościom element europejski, wszak hotel Metropolo to chińskie art deco w centrum Europy. Mam nadzieję, że zaspokoimy gusta wszystkich gości i wrócą tu nie tylko ze względu na komfort samego hotelu, ale także będą zaglądać do samej restauracji.”

Restauracja Yulan otwarta jest codziennie w godzinach 12.00-22.00.