Smaki Europy we Wrocławiu
archiwum UM Wrocław Słoneczna pogoda, wakacje na horyzoncie i wiosna w pełni – to najlepszy czas na imprezy plenerowe. A mało która może konkurować z „Europą na widelcu” – festiwalem, który rozpocznie się wkrótce we Wrocławiu.
Czytaj więcej...
Best Reisen: tania ezgotyka
Best Reisen Group udowadnia, że dzięki nowej strategii produktowej wyjazdy do dalekich krajów nie muszą być drogie.
Czytaj więcej...
Sri Lanka liczy na Polaków
MM Polska jest dla Sri Lanki dość szybko rosnącym rynkiem turystyki przyjazdowej. W Warszawie po raz drugi zagościł roadshow zorganizowany przez Organizację Turystyczną Sri Lanki.
Czytaj więcej...
"Tezy Fedyka" o promocji turystyki
Większa elastyczność, wyeliminowanie dublowania działań i wyraźne określenie wskaźników oraz odpowiedzialności za prowadzone działania – to niektóre z potrzeb naprawy polskiego systemu zarządzania promocją turystyczną.
Czytaj więcej...
Islandia zaprasza na warsztaty
Promote Iceland, oficjalna agencja promocji Islandii, zaprasza przedstawicieli polskich biur podróży na warsztaty turystyczne w trzech miastach: Gdańsku, Krakowie i Warszawie.
Czytaj więcej...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • Smaki Europy we Wrocławiu
  • Best Reisen: tania ezgotyka
  • Sri Lanka liczy na Polaków
  • "Tezy Fedyka" o promocji turystyki
  • Islandia zaprasza na warsztaty

Reklama

Reklama

czwartek, 17 wrzesień 2015 16:00

Hotele w Polsce – w sierpniu mniej rezerwacji.

Napisane przez MG
Hotel Qubus w Gdańsku Hotel Qubus w Gdańsku materialy prasowe

W sierpniu odnotowano spadek liczby rezerwacji o prawie 8 proc. w stosunku do lipca. Największe spadki przypadły na duże miasta, gdzie w wielu przypadkach wyniosły ponad 20 proc.

Najbardziej widoczne spadki odnotowano w Krakowie i Poznaniu, gdzie wyniosły nieco ponad 27 proc.. Zwraca uwagę również 24 proc. spadek rezerwacji przypadających na Gdańsk, pomimo trwającego sezonu urlopowego i pięknej pogody sprzyjającej wypoczynkowi nad morzem. Spośród największych miast wzrost liczby rezerwacji przypadających na dane miasto odnotowano w przypadku Katowic (+9,8 proc.) i Szczecina (+11,5 proc.).

Spadkowi liczby rezerwacji towarzyszył w sierpniu również niewielki spadek średniej ceny pokojonocy, która w stosunku do lipca br. spadła o 2,5% do poziomu niecałych 212 zł. Jednocześnie była ona o 3,15 proc. wyższa niż w analogicznym miesiącu rok wcześniej.
Spośród najbardziej popularnych celów podróży, największy spadek średniej ceny pokojonocy odnotowano w Warszawie (-7,4 proc., do poziomu 228 zł) oraz w Poznaniu (-6,5 proc., do poziomu 228,30 zł). Z kolei największy wzrost (4,4 proc.) miał miejsce w przypadku Gdańska, gdzie trzeba się było liczyć z wydatkiem średnio 302,74 zł za pokojonoc.

Które hotele najchętniej rezerwujemy? Niezmiennie są to obiekty o standardzie 3*, których udział w łącznej liczbie rezerwacji wyniósł 48,5 proc.. Średnia cena pokojonocy w tego typu obiektach wyniosła 207,10 zł i była zaledwie 0,7 proc. niższa niż w lipcu. Największy spadek średniej ceny pokojonocy odnotowano w obiektach o standardzie 1* (-4,89 proc.) oraz w obiektach nieskategoryzowanych (-6,56 proc.). Z kolei największy wzrost zanotowano w przypadku hoteli o standardzie 5*, gdzie średnia cena pokojonocy wzrosła w porównaniu do lipca o 1,8 proc., do poziomu 445,99 zł. Hotele tej kategorii były również najrzadziej wybierane przez klientów, a ich udział w łącznej liczbie rezerwacji wyniósł w sierpniu 2,53 proc..