Nagrody Tunisia Awards rozdane po raz pierwszy

archiwum ONTT

27 września na medynie Yasmine Hammamet w Tunezji odbyła się po raz pierwszy uroczystość wręczenia nagród Tunisia Awards. Wydarzenie zostało zorganizowane z inicjatywy Ministerstwa Turystyki Tunezji pod honorowym patronatem Premiera Tunezji pana Mehdi Jomaa. Nagrody wręczono w sześciu kategoriach, mających uhonorować osoby lub instytucje, które poprzez swoją działania kreują obraz nowoczesnej i otwartej Tunezji, a tym samym wzbogacają ją i promują jej wizerunek za granicą.

Trofeum Kartagina odznaczono miejsce, które poprzez swoją oryginalność połączoną z szacunkiem dla kultury i tradycji Tunezji oferuje alternatywną wizję turystyki w Tunezji. Zwycięzcą okazał się eko projekt hotelowy w Tozeur na południu Tunezji: Diar Habibi (www.diarhabibi.com).

Trofeum Dougga otrzymał festiwal Elektroniczne Wydmy, który odbył się w Tunezji w 2014 roku po raz pierwszy, został odznaczony. Ów festiwal muzyki elektronicznej był wydarzeniem, które przyciągnęło na tunezyjską pustynię w pobliżu miasta Nefta tłumy gości zarówno z Tunezji jak i z Europy (www.dunes-electroniques.com).

Nagrodę El Hnaya za wysiłki wkładane w ochronę i umiejętne promowanie swojej spuścizny kulturowej otrzymało Towarzystwo Opieki nad Medyną Gafsy (miasto na południu Tunezji, od którego nazwy wywodzi się określenie kultury kapskiej, w związku ze znaleziskami archeologicznymi w okolicy z okresu mezolitu) (www.asmgafsa.org.tn).

Nagrodą Sophonisbe za wieloletnią współpracę, zaufanie i rozwój oferty tunezyjskiej został odznaczony skandynawski touroperator Detur.

Trofeum Hannibal otrzymała sieć hoteli Hasdrubal – za efektywne zarządzanie i wysokiej jakości ofertę usług hotelowych i odnowy biologicznej (talasoterapii), jakie oferuje ta sieć.

Nagroda Hasdrubal przeznaczona dla mediów, które pokazywały Tunezję na swoich łamach w ciekawy i oryginalny sposób, przyznana została za chiński cykl reportaży telewizyjnych na temat Tunezji w programie World Traveller Magazine.

Trofeum Dydona została odznaczona para polskich podróżników, Elżbieta i Andrzej Lisowscy (www.lisowscy.pl), autorzy przewodnika po Tunezji.