Na Gubałówce już wkrótce rozbłyśnie Kraina Światła

Warto odwiedzić Gubałowkę
Kraina Światła na Gubałówce/fot. archiwum PKL

9 grudnia zakopiański ośrodek PKL Gubałówka po raz kolejny zamieni się w magiczną Krainę Światła. W tym roku instalację złożoną z miliona ledowych, ekologicznych lampek będzie można podziwiać przy odremontowanym deptaku przy górnej stacji ośrodka. Kraina Światła będzie czynna codziennie od godz. 16, co najmniej do końca lutego.

Polskie Koleje Linowe po raz czwarty przygotowały dla swoich klientów na Gubałówce zimowe iluminacje. Od najbliższej soboty, 19 grudnia, na turystów czekać będą wyjątkowe rzeźby świetlne inspirowane między innymi tatrzańską przyrodą i podhalańskim folklorem: kozice, świstaki, lisy, jelenia rodzina, ale też biały miś z Krupówek czy gazda i gaździna w odświętnych strojach. Teren wokół górnej stacji kolei rozbłyśnie blaskiem miliona ekologicznych, ledowych żarówek. Magicznego uroku jak co roku dodadzą im dekoracyjne płatki śniegu zdobiące elewację budynku stacji i świąteczne dekoracje.

Patryk Białokozowicz z zarządu PKL, powiedział: „Otwarcie Krainy Światła na Gubałówce, w miejscu z niezwykłym widokiem na panoramę Tatr i tętniące życiem Zakopane, w tym roku odbędzie się przy nowym, odremontowanym deptaku, który stanie się kolejną wizytówką naszego ośrodka i całego miasta. Mamy nadzieję, że nowe oblicze górnej stacji spodoba się wszystkim odwiedzającym.”

Krainę Światła na Gubałówce można podziwiać od 19 grudnia, codziennie od godz. 16:00, w godzinach pracy kolei.