Na Cypr bez formularza lokalizacyjnego

fot. AG

Od 18 kwietnia wylatując na Cypr nie trzeba będzie wypełniać formularzy lokalizacyjnych. Rząd cypryjski znosi również obowiązującą podczas pandemii kategoryzację krajów pod względem sytuacji pandemicznej.

Zaszczepieni oraz ozdrowieńcy od 18 kwietnia nie będą musieli po przylocie na Cypr wykonywać testów na koronawirusa. Osoby te zostały zwolnione także z wypełniania formularzy lokalizacyjnych (CFP).

Pozostałe osoby muszą się wykazać negatywnym wynikiem testu – PCR ważnym 72 godziny przez przylotem lub antygenowym ważnym 24 godziny przed przylotem na wyspę.

W pełni zaktualizowane procedury bezpieczeństwa dla osób podróżujących na Cypr można znaleźć na stronie internetowej Visit Cyprus pod następującym linkiem https://www.visitcyprus.com/news/774- covid19-travel-protocol

W komunikacie visitcyprus czytamy: “Korzystając z okazji, chcielibyśmy, wszyscy na Cyprze, podziękować naszym wiernym gościom za uczynienie Cypru jednym z najpopularniejszych europejskich kierunków wakacyjnych w 2021 roku. Ogromnie cieszymy się, że podróż na naszą wyspę będzie teraz jeszcze bardziej bezproblemowa i czekamy, aby móc Państwa ponownie powitać w tym roku!”

Savvas Perdios, Minister Turystyki Cypru będzie gościem X Forum Promocji Turystycznej