Muzeum w Markowej znowu otwarte

Zmiany w Muzeum w Markowej
Muzeum w Markowej/fot. AG

Muzeum Polaków Ratujących Żydów w Markowej jest znowu otwarte, ale wprowadzono w nim zmiany.

Wśród najważniejszych zmian warto wymienić: wprowadzenie w godzinach 14:00-15:00 przerwy technicznej, w trakcie której ekspozycja będzie niedostępna dla zwiedzających, a także – ograniczenie do 15 liczby zwiedzających jednocześnie przebywających na ekspozycji, zmniejszenie do 10 liczby zwiedzających w grupie zorganizowanej, wprowadzenie stałych godzin zwiedzania ekspozycji dla grup zorganizowanych oraz modyfikację usługi przewodnickiej.

Sama ekspozycja poddana została niezbędnym ingerencjom mającym na celu ograniczenie kontaktu dotykowego z jej interaktywnymi i multimedialnymi elementami.
Wynikłe w związku z tym utrudnienia rekompensować będą wprowadzone nowe deskrypcje i aplikacje, a przede wszystkim plenerowe wystawy, w tym najnowsza „Czy można im było w tej samotności pomóc?” Ratowanie Żydów w okupowanej Polsce.

Szczegółowe zasady zwiedzania Muzeum w czasie epidemii COVID-19 zawarte zostały w Tymczasowym Regulaminie Zwiedzania, dostępnym na muzealnej stronie internetowej oraz w samym Muzeum.