Mouzenidis Group czasowo zawiesza działalność, Mouzenidis Travel w Polsce działa dalej

Trudna sytuacja rynkowa wymusiła na Mouzenidis Group czasowe zawieszenie działalności i przygotowanie harmonogramu spłaty długu wobec wierzycieli. Pozostałe firmy Grupy Mouzenidis i sieci za granicą działają normalnie. Mouzenidis Travel Polska jest osobną spółką z o.o., w której grecka Mouzenidis Group nie ma udziałów.

Grecka Mouzenidis Group wydała oświadczenie o tymczasowym zawieszeniu działalności. Firmy działające pod marką Mouzenidis w innych krajach, w tym polska spółka, działa nieprzerwanie. W związku z zaistniałą sytuacją otrzymaliśmy oświadczenie zarządu spółki Mouzenidis Travel sp. z o. o.:

“W świetle fałszywych informacji o zawieszeniu działalność Mouzenidis Travel sp. z o. o (Mouzenidis Travel Poland) pragniemy poinformować, że:

1. Grecka spółka Mouzenidis Travel A.E. nie posiada udziałów w polskiej spółce Mouzenidis Travel sp. z o. o.
2. Grecka spółka Mouzenidis Travel A.E. w dniu 17.06 ogłosiła informacje o chwilowym wstrzymaniu działalności operacyjnej na terenie Grecji w dniach 18-26.06 2021 – tym samym wstrzymując rezerwacje z niektórych krajów, jednakże sytuacja ta nie dotyczyła polskich turystów. Nasze przeloty zaplanowane na 18, 19, 20 oraz 23 czerwca zostały zrealizowane bez zakłóceń. Dokonaliśmy wszelkich starań aby sytuacja greckiej spółki nie zakłóciła aktualnych oraz przyszłych planów wypoczynkowych naszych turystów.
3. Program lotniczy polskiej spółki jest oparty o bezpośrednią współpracę z polskimi liniami lotniczymi LOT oraz Corendon i tym samym jest realizowany niezależnie od greckiej spółki.
4. Nasz dział obsługi działa bez zmian pod adresem [email protected] , tel. 22 295 09 10 oraz telefonem alarmowym czynnym 24h na dobę w dniach operacyjnych +48 697 909 306.

z wyrazami szacunku

Zarząd Mouzenidis Travel sp. z o. o.”

Komunikat, który wystosowała Mouzenidis Group brzmi następująco:

“Od rozprzestrzeniania się pandemii Covid-19 w marcu 2020 r. przed rozpoczęciem sezonu letniego do dnia dzisiejszego nasza firma robi wszystko co możliwe, aby wrócić do normalnego działania, spadek obrotów 95 %.

“Nie udało się zrealizować planu”

Mouzenidis Travel jest jedynym operatorem wycieczek w Grecji, który zajmuje się wyłącznie turystyką przybywającą do Grecji, co oznacza, że pandemia wpłynęła na wszystkie nasze działania, czego efektem jest niemal zerowy wpływ kapitału przez rok lub więcej. Jedynym wsparciem finansowym, jakie do tej pory otrzymaliśmy, jest horyzontalny wymiar zaliczki zwrotnej, a także zawieszenie terminów kontroli i możliwość zawieszenia umów o pracę z personelem stały się oczywistym pomocne, biorąc pod uwagę ograniczone obroty. Kwoty te były jednak niewystarczające, aby pokryć nawet podstawowe potrzeby operacyjne naszego biznesu.

Należy zaznaczyć, że 90 proc. rynków, na których działamy, pozostało zamkniętych przez cały sezon letni 2020 W związku z ww. oraz w celu zapewnienia sprawnego funkcjonowania naszej działalności przez cały rok prowadziliśmy ciągłe negocjacje z Rządem i odpowiednimi ministerstwami w kontekście znalezienia rozwiązania głównego celu jakim jest obejmowanie naszych klientów i dostawców, Podobnie jak sposób podejmowania takich środków u innych krajów-członków UE zgodnie z obowiązującym prawodawstwem UE. Dziś mimo tego, że często wydawało się, że jesteśmy bliscy rozwiązania problemu, nie udało się zrealizować pewnego planu.

Boris Mouzenidis odszedł wiosną

Z trudem o znalezienie rozwiązania, rozpoczął założyciel naszej firmy, Boris Mouzenidis, który zmarł w marcu ubiegłego roku, trwa z tą samą miłością, poświęceniem, poczuciem odpowiedzialności i zaangażowaniem ze strony członków jego rodziny i szefów działów firm Przywrócenie marki Mouzenidis wobec naszych partnerów, klientów i pracowników, a także przywrócenie wypłacalności, która zawsze charakteryzowała tę nazwę, jest dla nas wszystkich priorytetem.

Aby móc kontynuować walkę i skupić się na tym, co musimy zrobić, na celach, programie wznowienia ciągłości działalności, musimy natychmiast przerwać naszą obsługę klienta, dostosować sposób działania i rozpocząć proces rekonstrukcji grupowej. To, że w tym roku, w okresie letnim 2021 roku, na rynkach, na których działamy 90 % i głównie na rynku rosyjskim, nadal obowiązują środki ograniczające, nie zwalniające żadnych lotów komercyjnych z i do Rosji Do tej decyzji przyczynił się jeszcze bardziej.

“Wypełnimy obietnicę i zobowiązania”

Celem przywrócenia operacji i spłaty długów, samotnie prowadzenie tej walki, niestety nie mamy innego wyjścia.

Dotrzymamy obietnicy złożonej drogo zmarłemu prezesowi, dokładając wszelkich starań, aby wypełnić nasze zobowiązania, a wkrótce nasza firma powiadomi wszystkich naszych wierzycieli o harmonogramie spłaty długu.

Na koniec podkreślamy, że pozostałe firmy Grupy Mouzenidis i sieci za granicą działają normalnie, nieprzerwanie kontynuując swoją pracę i mimo trudnego czasu dążą do wzmocnienia Grupy.”

Grupa z 25-letnim doświadczeniem

Firma Mouzenidis została założona w roku 1995. Przez 25 lat wyrosła na lidera turystyki przyjazdowej w Grecji. Główna siedziba Mouzenidis Travel znajduje się w Grecji, w mieście Saloniki, ale filie biura działają również w: Atenach, Riwierze Olimpu, na Chalkidiki, Peloponezie i na wielu greckich wyspach. Regionalna sieć firmy stale zwiększa liczbę oddziałów i na dzień dzisiejszy jest ich ponad 80 w różnych krajach i ta liczba nadal rośnie.

Mouzenidis Travel Polska działa od 2015 roku, współpracuje z ponad 1500 biur agencyjnych na terenie całej Polski, posiada w ofercie wyjazdy pakietowe na liniach czarterowych i rejsowych, przeloty, transfery, dojazd własny, wyjazdy biznesowe, wyjazdy dla grup. Jest osobną spółką z o.o., w której Mouzenidis Group nie ma udziałów. Wspólnikami są Georgios Vafidis, Beniamin Vafidis i Małgorzata Kubiak Vafidis.

Mouzenidis Travel – nowe kierunki w ofercie Lato 2021