Minister turystyki Egiptu: turyści zagraniczni prędko nie wrócą

Egipt czeka na turystów
Pod piramidami w Egipcie/fot. AG

Minister Turystyki i Starożytności Egiptu, Khaled al-Anany powiedział, że turystyka zagraniczna nie wróci w najbliższym czasie do Egiptu.

Jak podaje EgyptIndependent, Khaled al-Anany w rozmowie telefonicznej w programie telwizyjnym “Ala Massoulity”, powiedział, że powrót turystów zagranicznych zależy zarówno od sytuacja w Egipcie, jak i w krajach, z których turyści mieliby przyjeżdżać oraz warunków bezpieczeństwa zdrowia.

Według ministra, niektóre kraje pytają Egipt o możliwość otwarcia turystyki czerwcu Anany podkreślił, że. rząd rozważa taką możliwość, ale jeszcze nie teraz, w odpowiednim czasie, gdy sytuacja na świecie będzie czysta..

Anany podał kilka wytycznych WHO, które należy wprowadzić, aby przyjmować turystów, takich jak certyfikat potwierdzający, że nie są oni zarażeni COVID-19 . Wszystkie samoloty muszą być wysterylizowane, a ich załogi będą zobowiązane do podjęcia środków ostrożności.

Anany ogłosił, że hotele w kraju będą działały z obłożeniem wynoszącym maksymalnie 25 proc. do czerwca na potrzeby turystyki krajowej. Od 1 czerwca maksymalne obłożenie będzie zwiększone do 50 procent.

Minister Turystyki i Starożytności Egiptu wyjaśnił, że inwestorzy starają się w ten sposób przywrócić pracę w sektorze turystyki, utrzymać ruch turystyczny, aby ułatwić turystyce powrót do normy.

Hotele, firmy, restauracje, bazary i kawiarnie w egipskich kurortach są zamknięte, aby złagodzić pandemię koronawirusa.

Eksperci ds. turystyki oszacowali, że egipski sektor turystyczny traci miesięcznie miliard dolarów z powodu pandemii.

Z powodu koronawirusa otwarcie Wielkiego Muzeum Egipskiego zostało przeniesione na przyszły rok.

W niedzielę Egipt potwierdził 272 nowych przypadków zarażeniem koronawirusem, co zwiększyło dotychczasową liczbę potwierdzonych przypadków do 6465.

Łączna liczba zgonów COVID-19 osiągnęła obecnie 429 w całym kraju.