Milionowy turysta na Zamku w Chęcinach. Startują Noce na Zamku

Milion turystów w pięć lata w Chęcinach
Milionowy turysta na Zamku w Chęcinach/archiwum Zamku w Chęcinach

Pod koniec ubiegłego tygodnia Zamek w Chęcinach odwiedził milionowy turysta od otwarcia zamku po rewitalizacji w 2015 roku.

Dariusz Gajewski – mieszka nieopodal Zamku Gniew i nie ukrywa zamiłowania do historii, a przede wszystkim do zamków polskich. Wraz ze swoją rodziną uwielbia podróżować kamperem. Cała czwórka rozpoczęła kilkudniową wycieczkę a jej pierwszym punktem był Zamek Królewski w Chęcinach. Na cześć turysty nr 1 000 000 oddane zostały strzały z armat, odbyły się pokazy tańców dawnych. Szczęściarz otrzymał z rąk burmistrza Roberta Jaworskiego i dyrektorki Zamku Chęcińskiego Moniki Majchrzyk szablę historyczną oraz voucher rodzinny na Noc na Zamku w Chęcinach.

Milionowy turysta odbiera nagrody

W ubiegłym roku Zamek w Chęcinach odwiedziło ponad 223 tysiące turystów.

Tegoroczny sezon tak naprawdę się dopiero rozpoczął. W wybrane weekendy na Zamku Królewskim w Chęcinach będzie można zobaczyć ducha Białej Damy, wystrzały z pokaźnej artylerii zamkowej czy walki rycerskie. Będą prowadzone imprezy tematyczne nawiązujące do kultury i historii Zamku Królewskiego w Chęcinach jak i Regionu Świętokrzyskiego.

Gospodarze przygotowali cztery edycje tegorocznych Nocy na Zamku w Chęcinach. Pierwsza odbędzie się już 10 lipca. Od przyszłego tygodnia rusza sprzedaż biletów na to wydarzenie.

Gospodarze przygotowali także różne formy zwiedzania Zamku. Można skorzystać ze „Zwiedzania na śniadanie”, czyli porannego pikniku w otoczeniu wspaniałej panoramy Gór Świętokrzyskich z  zamkiem na czele. Można też zaczerpnąć wiedzy z zakresu historii z  przewodnikiem zamkowym. Gospodarze polecają również „Zwiedzanie na wyłączność” oraz „Zwiedzanie z Niemczówką”. Dla dzieci i dorosłych będą ciekawe i edukujące gry terenowe, a niebawem ruszy „Zwiedzanie z kodami QR”. Wrota warowni chęcińskiej stoją otworem codziennie od 9:00 do 19:00.

www.zamek.checiny.pl

 

 

 

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center