Zamek w Chęcinach – prawie 7 tysięcy gości w weekend czerwcowy

Tysiące gości odwiedziło Zamek Chęciny
Czerwcowy weekend na Zamku Chęciny/fot. archiwum Zamku Chęciny

Zamek Królewski w Chęcinach w ciągu 4 dni długiego weekendu odwiedziło niemal 7 000 turystów. W niedzielę zanotowano największe oblężenie – przybyło prawie 2500 osób.

Podczas długiego czerwcowego weekendu na Zamku w Chęcinach oprócz obcowania z ciekawą historią oraz murami średniowiecznej warowni, turyści mieli okazję na żywo zobaczyć okazały obóz rycerski oraz wykonane rękodzieła. W programie znalazły się pokazy potyczek szlacheckich i dawnych tańców. Każdego odbywały się widowiskowe scenki tematyczne, które zachwycały każdego.

Jednocześnie w zabytkowej kamienicy Niemczówka znajdującej się tuż przy rynku w Chęcinach odbył się „Weekend z Trylogią”! Od 11 do 14 czerwca prowadzone były prelekcje związane ze słynnymi powieściami Henryka Sienkiewicza. W ramach wykładów, zwiedzający poznali genezę powstania Trylogii, tło historyczne, a także jak doszło do powstania filmów w reżyserii J. Hoffmana. Kustosz historii opowiadał o ciekawostkach i mniej znanych faktach z planów filmowych, a także oprowadzał po nowopowstałej, jedynej w Polsce, Muzealnej Izbie Pana Wołodyjowskiego.

W nadchodzących miesiącach planujemy podobne wydarzenia, na które już dziś zapraszamy! Zamkowe wrota stoją otworem codziennie od godz. 9:00 do 19:00, natomiast „Niemczówka” czynna jest codziennie od 9:00 do 18:00.