Zamek Królewski w Chęcinach otwiera od 5 grudnia bramy dla turystów

Od soboty znowu zwiedzamy chęciński zamek

Zamek Królewski w Chęcinach jako nieliczna z atrakcji turystycznych w regionie świętokrzyskim zostanie otwarty już od najbliższego weekendu. Jest to możliwe ze względu na plenerowy charakter zabytku.

Zamek został zamknięty 7 listopada na niespełna miesiąc. Jednak 5 grudnia warownia zostanie otwarta. Dodatkowo wkraczając w aurę grudniowego wyczekiwania na Mikołajki oraz Boże Narodzenie obiekt przybierze magicznego świątecznego charakteru.

Zamek otwarty będzie codziennie między 9:00 a 15:00. Ceny biletów są niższe niż w sezonie. Bilet ulgowy to koszt 7 zł/os, normalny 9 zł/os, rodzinny 25 zł. Honorowane są oczywiście: Karta Dużej Rodziny, Ogólnopolska Karta Seniora jak i Świętokrzyska Karta Zawodowej Rodziny Zastępczej (7 zł).

Specjalnie na obecny czas opracowano nową bezpieczną trasę zwiedzania. Wyłączono z niej przestrzenie zamknięte. Podczas zwiedzania obowiązują wszystkie aktualne obostrzenia (dystans, maseczki, dezynfekcja).

Oferta skierowana jest do osób indywidualnych i rodzin. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grupy turystyczne nie będą obsługiwane.

Milionowy turysta na Zamku w Chęcinach. Startują Noce na Zamku