Mazowsze oficjalnie otwiera sezon turystyczny 2023. Rosnący ruch turystyczny i nowe inicjatywy promocyjne

Na pokładzie statku Info Barka w Warszawie oficjalnie otwarto sezon turystyczny 2023 na Mazowszu. Region uznawany jest za idealne miejsce do aktywnych wycieczek pieszych, rowerowych, wodnych czy kajakowych oraz odpoczynku w rytmie slow. Badania dotyczące ruchu turystycznego wskazują na stały wzrost liczby odwiedzających Mazowsze, a oczekiwania wobec tegorocznego sezonu są wysokie.

Badania dotyczące ruchu turystycznego w województwie mazowieckim jednoznacznie potwierdzają nieustanny wzrost liczby osób odwiedzających ten region od 2019 roku. W minionym roku osiągnięto niemal najwyższy poziom od lat, co pozwala na optymizm przed nadchodzącym sezonem. Prognozy na obecny rok wskazują na dalszy wzrost i nadzieję na osiągnięcie turystycznego rekordu Mazowsza.

„Mieszkamy w wyjątkowym regionie, gdzie na wyciągnięcie ręki mamy wspaniałą przyrodę, niezwykłe zabytki czy atrakcje na skalę Europy. Rolą samorządu jest nie tylko promocja tego niezwykłego miejsca, jakim jest Mazowsze, lecz także troska o jego rozwój” – mówi Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

Największą popularnością wśród atrakcji turystycznych na Mazowszu cieszy się muzeum pałacu Jana III w Wilanowie (ponad 2 mln odwiedzających), park wodny Suntago oraz muzeum Powstania Warszawskiego. Poniżej lista dziesięciu najpopularniejszych atrakcji turystycznych na Mazowszu:

Industrialne Mazowsze

Podczas konferencji zaprezentowano najnowszy spot, który w tym roku będzie promował województwo mazowieckie, przewodnik Industrialne Mazowsze oraz nowy portal turystyczny www.mazowsze.travel.

„Ten sezon turystyczny zaczynamy premierą dwóch projektów. Przede wszystkim udostępniamy użytkownikom nowy serwis turystyczny www.mazowsze.travel. Oddajemy też w ręce użytkowników papierową i cyfrową wersję naszego najnowszego przewodnika Industrialne Mazowsze, w którym opisujemy Mazowsze mniej oczywiste” – informuje Izabela Stelmańska, zastępca dyrektora departamentu Kultury, Promocji i Turystyki ds. Turystyki i Promocji.

„Przewodnik Industrialne Mazowsze to zaproszenie do dwóch podróży po Mazowszu: jednej w czasie i drugiej, rzeczywistej. To fascynujące wyprawy po atrakcjach stanowiących dowód technicznego geniuszu i pasji naszych przodków, nie tylko dla wielbicieli techniki. To książka dla każdego” – zachęca Dorota Zbińkowska, dyrektorka biura Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.