Mazobilet umożliwi zwiedzanie Mazowsza i Warszawy na jednym bilecie

fot. archiwum UMWM

Podróże po Mazowszu i Warszawie staną się łatwiejsze za sprawą Mazobiletu. W weekendy będzie można bez ograniczeń podróżować po stolicy metrem, tramwajami i autobusami, a poza Warszawą – pociągami KM, SKM i WKD. Wczoraj władze Mazowsza i Warszawy podpisały porozumienie w tej sprawie.

Oferta będzie obowiązywać w każdy weekend od piątku od godz. 19:00 do poniedziałku do godz. 8:00. Podróżni, którzy kupią Mazobilet, będą mogli jeździć pociągami Kolei Mazowieckich (z wyjątkiem pociągów „Słoneczny” i „Słoneczny BIS”), Warszawskiej Kolei Dojazdowej i Szybkiej Kolei Miejskiej oraz autobusami KM na trasie stacja Modlin – Lotnisko Modlin, a także środkami Warszawskiego Transportu Publicznego (autobusami, tramwajami, metrem) w pierwszej i drugiej strefie biletowej.

Mazobilet to bilet imienny, który można kupić w kasach biletowych KM, biletomatach (od 7 sierpnia), a także za pośrednictwem aplikacji mobilnej Kolei Mazowieckich oraz przez internet. Może być zakupiony przez jednego pasażera lub grupę liczącą od dwóch do pięciu osób (jedna z nich musi wpisać swoje dane na bilecie). Bilet dla jednej osoby będzie kosztować 49 zł, a dla grupy do pięciu osób – 99 zł.

Promocyjny kamper Mazowsza objeżdża Polskę trasą Mistrzostw Świata w Ultrakolarstwie

Weronika Szabelewska

Zastępczyni Redaktorki Naczelnej


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center