Promocyjny kamper Mazowsza objeżdża Polskę trasą Mistrzostw Świata w Ultrakolarstwie

Wyścig Race Around Poland
Wyścig Race Around Poland / fot. MROT

W dniach 15-25 lipca 2023, podczas trzeciej edycji Race Around Poland, czyli wyścigu dookoła Polski ze startem i metą w Warszawie, odbywają się pierwsze Mistrzostwa Świata w Ultrakolarstwie. MROT jest partnerem wydarzenia. Promocyjny kamper w barwach Mazowsza przemierza trasę dookoła Polski, gdzie jako pilot wyścigu w barwach MROT jedzie na froncie najdłuższego dystansu 3600 km Ultramaratonu Rowerowego Race Around Poland promując Mazomiejsca, Mazoprzygody i Mazopodróże.

Mistrzostwa Świata w Ultrakolarstwie wystartował 15 lipca z Royal Wilanów w Warszawie (start honorowy), a kolarze będą mieli do pokonania 3600 km w kategorii ze wsparciem. W uznaniu rangi zawodów, koszulkę Mistrza Świata zaprojektowała sama WUCA. Koszulkę na mecie założy zwycięzca tego niecodziennego, bo najdłuższego w Polsce kolarskiego wyścigu. Koszulka została szczegółowo zaprojektowana wzorem największych kolarskich tourów – Tour de France, Giro d’Italia oraz Vuelta a España.

Kolarze startują na dystansach 300, 900, 1800 i 3600 km. Pierwszy zawodnik najdłuższego dystansu spodziewany jest na mecie 21 lipca we wczesnych godzinach rannych. Meta zostanie zamknięta 27 lipca ok. godz. 17:00. Zmagania i pozycje zawodników na trasie można obserwować na platformie dotwatchingowej – link na stronie www.racearoundpoland.pl.

12 województw i największe polskie pasma górskie

Ukończenie wyścigu na pełnym dystansie 3600km w limicie czasu 11 dni daje kwalifikację do udziału w najbardziej prestiżowym wyścigu ultrakolarskim na świecie, czyli Race Across America (5000km non-stop).

Organizatorzy najdłuższego w Polsce wyścigu nie zapomnieli także o tych, którzy chcieliby się sprawdzić na nieco krótszych etapach bez walki o koszulkę Mistrza Świata. Poza królewskim dystansem uczestnicy tegorocznego wyścigu Race Around Poland będą mieli do wyboru: 1800 km, 900 km oraz RAP Challenge 300 km w kategoriach: ze wsparciem i bez wsparcia. Wszystkie warianty długości trasy przebiegają przez tereny położone wzdłuż granic kraju, rozpoczynają się w Warszawie i biegną po tej samej trasie. Najdłuższy (3600 km) kończy się metą również w Warszawie, zamykając tym samym pełną pętlę dookoła Polski. Zawodnicy odwiedzą 12 województw Polski przejeżdżając wszystkie największe pasma górskie w Polsce, zachodnią ścianę kraju, polskie wybrzeże, Krainę Tysiąca Jezior, czy mazowieckie niziny.

Światowe stowarzyszenie World Ultra Cycling Association (WUCA) postanowiło powierzyć organizację pierwszych historycznych Mistrzostw Świata w Ultrakolarstwie zespołowi Race Around Poland. WUCA to światowa organizacja non-profit zrzeszająca kolarzy długodystansowych. Warto też podkreślić, że będzie to pierwsza impreza rangi mistrzostw świata w kolarstwie szosowym.

Marzena Markowska

Redaktorka Naczelna portalu WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center