Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna zachęca do udziału w wakacyjnych konkursach

Mazowiecka Regionalna Organizacja Turystyczna (MROT) zaprasza do wzięcia udziału w dwóch wakacyjnych projektach. Ich celem jest promowanie atrakcji turystycznych w województwie mazowieckim.

Pierwszy z wakacyjnych projektów MROT, to konkurs fotograficzny „Podróże z flagą Mazowsza”. Aby wziąć w nim udział należy do 31 sierpnia wykorzystać flagę (można bezpłatnie pobrać flagę Mazowsza z punktu informacji turystycznej lub podczas Mazopikniku), zrobić z nią zdjęcie i wysłać do organizatorów. W puli nagród na zwycięzców czeka 15 tys. zł.

Celem konkursu jest wzmacnianie tożsamości regionalnej, a także zachęcanie do aktywnego spędzania czasu i zainteresowania regionem – jego historią, naturą i atrakcjami turystycznymi. Na zdjęciach mogą się znaleźć zarówno krajobrazy, zabytki, jak i wakacyjne wydarzenia kulturalne.

Konkurs jest adresowany do osób, które planują aktywne wakacje, a fotografią zajmują się amatorsko bądź dopiero zamierzają zająć się robieniem zdjęć podczas letnich wypraw. Osoby niepełnoletnie również mogą uczestniczyć w konkursie za zgodą dorosłych opiekunów.

„Flaga Województwa Mazowieckiego czerpie swoje korzenie z Flagi Piastowskiej – jest to biały orzeł na czerwony tle, bez korony. Bądźmy dumni z tego, że jesteśmy Mazowszanami. Podróżujmy ze swoimi symbolami i uwiecznijmy siebie razem z flagą” – przekonuje Izabela Stelmańska, prezes zarządu Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Udział w konkursie jest bezpłatny. Konkursowe zdjęcie i formularze zgłoszeniowe, a w przypadku osób nieletnich także zgodę opiekunów na udział w konkursie, należy wysłać mailem. Więcej informacji oraz regulamin i formularz konkursowy można pobrać na stronach www.mrot.pl.

Najlepszy produkt turystyczny

Drugim projektem jest konkurs na najlepszy produkt turystyczny. Konkurs ma na celu wypromować najbardziej atrakcyjne, innowacyjne i przyjazne turystom produkty. Zwycięzcy zostaną uhonorowani certyfikatem, a wszystkie certyfikowane produkty turystyczne zostają po ogłoszeniu wyników objęte specjalnym programem promocyjnym Polskiej Organizacji Turystycznej. Nagrodą główną w konkursie dla produktu turystycznego, który zostanie wyróżniony „Złotym Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej” będzie zrealizowanie przez POT krajowej kampanii o wartości nie mniejszej niż 200 tys. zł.

Konkurs obejmuje wiele kategorii m.in. takich jak wydarzenie cykliczne, pakiet usług turystycznych, miejsce, obiekt oraz szlak. Propozycje można zgłaszać poprzez stronę www.konkurs.pot.gov.pl lub kontaktując się z pod adresem: r[email protected]. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 11 września.

Mazobilet umożliwi zwiedzanie Mazowsza i Warszawy na jednym bilecie