Łukasz Suchecki odchodzi z zarządu PPL i nie będzie już kierował lotniskami w Warszawie i Radomiu

Łukasz Suchecki
Łukasz Suchecki / fot. materiały prasowe

Łukasz Suchecki, wiceprezes ds. operacyjnych Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze”, zrezygnował z funkcji sprawowanych w spółce. Z PPL był związany od 2017 roku. 
Jak poinformowała spółka w komunikacie, “w dniu 22 lipca 2021 roku, ze względów osobistych, Łukasz Suchecki zrezygnował z funkcji wiceprezesa PPL ds. operacyjnych, dyrektora Lotniska Chopina oraz dyrektora Lotniska w Radomiu. Do czasu powołania następcy funkcję dyrektora Lotniska Chopina przejął Dyrektor Biura Bezpieczeństwa Operacji Lotniczych Wojciech Krajewski.”

Łukasz Suchecki z branżą lotniczą związany jest od 20 lat. Karierę zaczynał w PLL LOT jako mechanik lotniczy, w późniejszych latach sprawował w tej spółce kluczowe stanowiska. Pracował również w LOT Aircraft Maintenance Services Sp. z o.o., LINETECH Sp. z o.o. Security SKA, Commercial Consulting Sp. z o.o., Urzędzie Lotnictwa Cywilnego.

Od 2017 roku Łukasz Suchecki związany był z Przedsiębiorstwem Państwowym „Porty Lotnicze”, gdzie sprawował funkcję zastępcy dyrektora Lotniska Chopina i dyrektora Biura Ochrony. W 2020 został również dyrektorem Lotniska w Radomiu.

Lotnisko Chopina – 1,9 mln pasażerów w I połowie roku