Lotnisko Zielona Góra-Babimost: styczeń lepszy od zeszłorocznego prawie o 160 proc.

fot. materiały prasowe

Lotnisko w Babimoście zaczyna przyzwyczajać nas do informacji o kolejnych rekordach w liczbie podróżnych, którzy zdecydowali się skorzystać z usług portu. W ciągu pierwszego miesiąca 2023 roku lotnisko w Zielonej Górze odprawiło 3 661 pasażerów.

Liczba pasażerów wzrosła o około 160 procent więcej, niż w analogicznym okresie roku ubiegłego i o 148 procent, niż w ostatnim przed pandemią roku 2019. Kolejny rekord został również ustanowiony w liczbie operacji lotniczych. W raportach portu w Babimoście odnotowano 213 operacji startów i lądowań. Oznacza to wzrost o prawie 94 procent w stosunku do roku 2022 i aż o 160 procent w porównaniu z rokiem 2019.

Dużym sukcesem okazały się zimowe połączenia z Zielonej Góry do Taby. Samoloty do egipskiego kurortu latają z kompletem pasażerów na pokładach.

Niezmiennym zainteresowaniem cieszą się też regularne rejsy maszynami Polskich Linii Lotniczych LOT między Zieloną Górą a Warszawą. Tę odległość samolot pokonuje w ciągu niecałej godziny. Podróż samochodem między tymi dwoma miastami zajmuje w najlepszym wypadku prawie pięć godzin. Warto też dodać, że od niedawna na tej trasie zamiast turbośmigłowych Bombardierów latają szybsze i bardziej komfortowe Embraery.

“Bardzo cieszą nas wyniki Portu Lotniczego Zielona Góra-Babimost. Widać, że pasażerowie chcą podróżować samolotem, na urlop, czy w sprawach biznesowych. Cieszy nas też to, że oferta portu spotyka się z tak dobrym przyjęciem. Doskonałe statystyki tego najmniejszego lotniska w Polsce są dobrym prognostykiem dla całej branży” – mówi Anna Dermont, rzecznik Portów Lotniczych.

Lotnisko-Zielona Góra Babimost nadal z powodzeniem wykorzystywane jest do celów szkoleniowych. W styczniu wykonano na nim 30 operacji szkolnych oraz 51 operacji „Touch&Go”.

Rekordowy rok dla Portu Lotniczego Zielona Góra-Babimost