Lotnisko we Wrocławiu – będą czartery na Zanzibar

archiwum Lotniska we Wrocławiu

Nowy kierunek na ten sezon ogłosiło biuro podróży Itaka. Pierwszy lot zostanie zrealizowany już 7 stycznia 2018 roku. Ruszyła sprzedaż wycieczek.

W jesienno-zimowym rozkładzie wrocławskiego lotniska pojawi się prawdziwie egzotyczny kierunek – Zanzibar. Zanzibar będzie najdalej zlokalizowanym miejscem, do którego dotrzemy bezpośrednio z wylotem z Wrocławia.
 

Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław, powiedział: „Loty do Zanzibaru otwierają zupełnie nowy rozdział w działalności naszego lotniska. Pozwolą poznać magię kontynentu afrykańskiego, która właśnie tutaj objawia się najbardziej spektakularnie. Przy tym wszystkim będą ciekawą alternatywą dla popularnych kierunków południowych dostępnych tej zimy z Wrocławia, między innymi Wysp Kanaryjskich i Hiszpanii kontynentalnej, Portugalii, Włoch (w tym Sycylii), Izraela czy Maroka.”

Loty z Wrocławia będą realizowane raz w tygodniu w każdą niedzielę nowoczesnym Boeingiem 737-800 z 189 miejscami na pokładzie. Podróżni mogą się zdecydować na wypoczynek siedmio- lub czternastodniowy.

Zanzibar to piąty kierunek, który tej zimy znajduje się w ofercie biur podróży. Czarterem polecimy też na trzy wyspy w archipelagu Wysp Kanaryjskich – Lanzarote, Fuerteventurę
i Teneryfę (nowość w zimowym rozkładzie lotów od biura podróży Itaka). Siatkę uzupełnia połączenie do jednego z największych egipskich kurortów – Hurghady. Zimowy rozkład lotów 2017/2018 w Porcie Lotniczym Wrocław obowiązuje do końca marca 2018 roku. Znalazło się w nim rekordowe 51 połączeń – niskokosztowych, biznesowych i czarterowych.