Lotnisko Chopina: dwa miliony w dwa letnie miesiące

fot. archiwum Lotniska Chopina

Sierpień był drugim miesiącem z rzędu, kiedy Lotnisko Chopina w Warszawie obsłużył milionowego pasażera.

Stanisław Wojtera, prezes P.P. „Porty Lotnicze”, powiedział: „Ruch wraca, z transportu lotniczego korzysta coraz więcej osób. W tej chwili mamy około 40 tysięcy pasażerów dziennie. Czy to utrzyma się na jesieni? Nikt tego nie wie. Zawsze sezonowość jest taka, że ten ruch opada, ale jesteśmy na to przygotowani.”

Jak pokazują ostatnie dane, wznowienie ruchu nie przyczyniło się także do problemów związanych z odbywaniem kwarantanny. Liczba osób kierowanych do odbycia tej formy izolacji systematycznie spada. W maju na kwarantannę skierowano 11 procent skontrolowanych podróżnych, a w sierpniu było to już tylko 4 procent.

Na bardzo niskim poziomie utrzymuje się odsetek wyników pozytywnych wśród osób testowanych w kierunku COVID-19. Tylko w sierpniu na Lotnisku Chopina na ponad 10 700 przetestowanych pasażerów wynik pozytywny uzyskano zaledwie w 26 przypadkach. Punkty diagnostyczne na Lotnisku Chopina, w których pracuje odpowiednio przeszkolony i zabezpieczony personel medyczny, są za każdym razem dokładnie dezynfekowane.

Służby lotniska nieustannie dokładają wszelkich starań, aby nie dochodziło do spiętrzeń w czasie odprawy pasażerów, szczególnie tych, którzy do nas przylatują.

W całym terminalu wydzielone są strefy kolejkowania wraz z informacjami o konieczności zachowywania odstępu. Dla komfortu i bezpieczeństwa podróżnych w widocznych miejscach zostały ustawione dystrybutory z płynem dezynfekującym.

Lotnisko Chopina – lipiec najlepszym miesiącem od początku pandemii