LOT wraca na trasy do Indii

fot. archiwum PLL LOT

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły nowe połączenie dalekodystansowe. Od dziś można rezerwować bilety do Mumbaju, a już w najbliższy wtorek, po blisko dwuletniej przerwie, Boeing 787 wystartuje w rejsie pasażerskim z Lotniska Chopina do stolicy Indii.

Po dwóch latach przerwy, spowodowanej sytuacją pandemiczną w Indiach, LOT wznowił rejsy do Delhi. Połączenie będzie obsługiwane Dreamlinerami w wersji 787-8 i 787-9 trzy razy w tygodniu, a już od maja – pięć razy w tygodniu. Pierwszy Boeing do stolicy Indii wystartuje we wtorek 29 marca o godzinie 18.25. W osiem godzin samolot pokona ponad 7000 kilometrów.

Rafał Milczarski, Prezes Zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT, powiedział: „Indie są jednym z najbardziej egzotycznych kierunków w naszej siatce połączeń. Cieszymy się, że po przerwie związanej z pandemią, nasze Dreamlinery mogą znów lądować na lotnisku w Delhi. Zapewnienie bezpośredniego połączenia jest bardzo ważnym elementem zacieśniania współpracy polsko-indyjskiej. To również świetna oferta dla Polaków, którzy wybiorą Indie na swój wakacyjny kierunek. Jestem przekonany, że Pasażerowie z Delhi i Mumbaju także docenią połączenie, które w komfortowy sposób umożliwi im dotarcie do wielu miast Europy, a także USA i Kanady.”

W maju uruchomiona zostanie trasa pasażerska Warszawa – Mumbaj. Do jednego z największych miast świata polecimy Dreamlinerem LOT-u już 31 maja o godzinie 15.40. Rejs potrwa ok 8 godzin, w czasie których samolot pokona ok. 6500 kilometrów. Boeingi 787 będą latać do Mumbaju we wtorki i soboty.

Na trasach do Indii LOT przygotował dla pasażerów dedykowany produkt, zawierający elementy indyjskie – posiłki kuchni regionalnej, system rozrywki pokładowej dostępny w języku hindi, a także filmy z gatunku Bollywood.

Nowy produkt Nekery, PPL i LOT: na wakacje w Polsce samolotem