LOT wraca do Kazachstanu

LOT rozszerza siatkę połączeń
Boeing 737 w barwach PLL LOT/fot. Jacek Bonczek/archiwum PLL LOT

Po ponad rocznej przerwie, dzisiaj o godz. 23.00 wystartuje samolot PLL LOT z Warszawy do Nur-Sułtanu. Początkowo połączenia między Polską a Kazachstanem będą regularnie wykonywane Boeingami 737-800 NG z częstotliwością jednego rejsu w tygodniu.

Podróż do Nur-Sułtanu na pokładach nowoczesnych Boeingów 737-800 NG zajmie ok. 5 godzin. Rejsy będą wykonywane według następującego rozkładu:

LO195 WAW-NQZ 23:00 – 07:45(+1) niedziele

Do 21.06.21: LO196 NQZ-WAW 13:00 – 14:15 poniedziałki
Od 29.06.21: LO196 NQZ-WAW 04:55- 06:10 wtorki

Przed pandemią, LOT wykonywał rejsy do Nur-Sułtanu od maja 2017 roku. Było to pierwsze bezpośrednie połączenie polskiego przewoźnika do Azji Centralnej, kluczowe dla wymiany biznesowej i handlowej między Polską a Kazachstanem.

Krzysztof Moczulski, dyrektor biura komunikacji korporacyjnej i rzecznik prasowy LOT-u, powiedział: „Powrót do obsługi bezpośrednich rejsów do Kazachstanu świadczy o zwiększającym się zapotrzebowaniu również na połączenia o charakterze biznesowym. Chociaż do powrotu do oczekiwanego stanu sprzed pandemii jeszcze daleko, niemniej jednak stopniowo odbudowujemy także nasz segment połączeń regularnych. Zaczynamy dzisiaj obsługiwać rejsy między Warszawą a Nur-Sułtanem z częstotliwością jednego rejsu tygodniowo, docelowo jednak chcemy zwiększać naszą obecność na tej trasie.”

Połączenie będzie kolejną regularną trasą przywróconą do obsługi tego lata z myślą o pasażerach podróżujących nie tylko turystycznie, ale również w celach biznesowych.

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią, polski przewoźnik obsługuje regularne połączenia do Budapesztu, Bukaresztu, Kopenhagi, Sofii i Amsterdamu, Brukseli, Paryża, Frankfurtu, Wiednia, Zurychu, Madrytu, Oslo i Monachium. Z końcem marca br. LOT uruchomił rejsy do Kijowa, Zagrzebia, Pragi, od kwietnia wrócił do Lwowa, Dusseldorfu i Hamburga, Stuttgartu, Nicei, a od maja Kluż-Napoki i Erywania. Jeszcze w czerwcu miesiącu LOT wraca do obsługi kierunków takich Bejrut (od 11 czerwca), Billund, Berlin i Luksemburg (od 18 czerwca), uruchomi też trasę do Strasburga we Francji (od 5 lipca).

W te wakacje LOT zaoferuje pasażerom ponad 157 połączeń, w tym rejsy krajowe, europejskie, a także wybrane połączenia do Ameryki Północnej (w tym rejsy do Miami, Los Angeles i Nowego Jorku z Warszawy, do Newark z Rzeszowa i Warszawy, oraz z Krakowa do Chicago i Nowego Jorku) i Azji. Ze względu na pandemię i zmniejszony popyt na podróżowanie, siatka połączeń będzie realizowana w ok. 50 proc. w stosunku do lata 2019 roku.

Chorwacja: Polaków będzie o 10 proc. więcej niż w 2019 roku. Ponad 80 tysięcy przywiezie LOT

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center