LOT uruchamia połączenie z Warszawy do Taszkentu

PLL LOT
fot. Gabrysia Grzyb/PLL LOT

Polskie Linie Lotnicze LOT ogłaszają uruchomienie nowego połączenia na trasie Warszawa – Taszkent. Pierwszy rejs do stolicy Uzbekistanu planowany jest na 23 lutego 2024 roku. Połączenia będą obsługiwane samolotami Boeing 737 MAX 8.

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomią nowe regularne połączenie z Warszawy do Taszkentu, stolicy i największego miasta Uzbekistanu. Decyzja została podjęta przez nowy zarząd PLL LOT w czwartek. Pierwszy rejs na tej trasie ma odbyć się 23 lutego 2024 roku.

W rozkładzie zimowym samolot z Taszkentu do Warszawy wystartuje o godzinie 10:15, a na lotnisku docelowym wyląduje planowo o godzinie 13:00 czasu lokalnego. Rejsy do Taszkentu będą realizowane trzy razy w tygodniu: w środy, piątki oraz niedziele. W drogę powrotną samoloty wybiorą się w poniedziałki, czwartki i soboty.

W rozkładzie letnim Boeingi LOT-u wystartują z Warszawy również o godzinie 23:00. Ze względu na brak zmiany czasu z zimowego na letni w Uzbekistanie, samolot wyląduje w Taszkencie o 7:55, a wystartuje o 9:25. Lądowanie w Warszawie przewidziane jest na godzinę 13:00.

„Zaproponowany rozkład odpowiada na potrzeby pasażerów tranzytowych, wybierających Warszawę jako punkt przesiadkowy oraz stanowi atrakcyjną ofertę dla tych pasażerów, dla których punktem początkowym będzie Warszawa. Osoby podróżujące w tranzycie uzyskają dostęp do praktycznie całej siatki połączeń PLL LOT w Europie Zachodniej, Skandynawii oraz Europie Środkowej w czasie krótszym niż cztery godziny” – powiedział Michał Fijoł, prezes zarządu PLL LOT.

„Uzbekistan to jedno z najciekawszych turystycznie państw regionu Azji Centralnej oraz świata. Jestem przekonany, że kraj nazywany „perłą jedwabnego szlaku” skradnie serca polskich turystów. Coraz większe znaczenie odgrywa wymiana handlowa między Polską a Uzbekistanem, a każdego roku kolejne polskie firmy podejmują aktywność na tym rynku. Dodatkowo widzimy duży potencjał ruchu wśród obywateli Uzbekistanu rozpoczynających studia lub pracę w Polsce i Europie. Taki kapitał stwarza solidny fundament pod rozwój siatki połączeń PLL LOT w regionie Azji Centralnej” – dodaje Michał Fijoł.

LOT kontynuuje rozbudowę swojej sieci połączeń, dostarczając pasażerom nowe możliwości podróży do atrakcyjnych destynacji. Uruchomienie regularnego połączenia z Warszawy do Taszkentu umożliwi podróżnym odkrycie uroków Uzbekistanu i poszerzenie perspektyw turystycznych oraz biznesowych.

Rada Nadzorcza PLL LOT wybrała nowy zarząd

Weronika Szabelewska

Zastępczyni Redaktorki Naczelnej


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center