LOT uruchamia połączenie z Warszawy do Taszkentu

Polskie Linie Lotnicze LOT ogłaszają uruchomienie nowego połączenia na trasie Warszawa – Taszkent. Pierwszy rejs do stolicy Uzbekistanu planowany jest na 23 lutego 2024 roku. Połączenia będą obsługiwane samolotami Boeing 737 MAX 8.
Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomią nowe regularne połączenie z Warszawy do Taszkentu, stolicy i największego miasta Uzbekistanu. Decyzja została podjęta przez nowy zarząd PLL LOT w czwartek. Pierwszy rejs na tej trasie ma odbyć się 23 lutego 2024 roku.
W rozkładzie zimowym samolot z Taszkentu do Warszawy wystartuje o godzinie 10:15, a na lotnisku docelowym wyląduje planowo o godzinie 13:00 czasu lokalnego. Rejsy do Taszkentu będą realizowane trzy razy w tygodniu: w środy, piątki oraz niedziele. W drogę powrotną samoloty wybiorą się w poniedziałki, czwartki i soboty.
W rozkładzie letnim Boeingi LOT-u wystartują z Warszawy również o godzinie 23:00. Ze względu na brak zmiany czasu z zimowego na letni w Uzbekistanie, samolot wyląduje w Taszkencie o 7:55, a wystartuje o 9:25. Lądowanie w Warszawie przewidziane jest na godzinę 13:00.
„Zaproponowany rozkład odpowiada na potrzeby pasażerów tranzytowych, wybierających Warszawę jako punkt przesiadkowy oraz stanowi atrakcyjną ofertę dla tych pasażerów, dla których punktem początkowym będzie Warszawa. Osoby podróżujące w tranzycie uzyskają dostęp do praktycznie całej siatki połączeń PLL LOT w Europie Zachodniej, Skandynawii oraz Europie Środkowej w czasie krótszym niż cztery godziny” – powiedział Michał Fijoł, prezes zarządu PLL LOT.
„Uzbekistan to jedno z najciekawszych turystycznie państw regionu Azji Centralnej oraz świata. Jestem przekonany, że kraj nazywany „perłą jedwabnego szlaku” skradnie serca polskich turystów. Coraz większe znaczenie odgrywa wymiana handlowa między Polską a Uzbekistanem, a każdego roku kolejne polskie firmy podejmują aktywność na tym rynku. Dodatkowo widzimy duży potencjał ruchu wśród obywateli Uzbekistanu rozpoczynających studia lub pracę w Polsce i Europie. Taki kapitał stwarza solidny fundament pod rozwój siatki połączeń PLL LOT w regionie Azji Centralnej” – dodaje Michał Fijoł.
LOT kontynuuje rozbudowę swojej sieci połączeń, dostarczając pasażerom nowe możliwości podróży do atrakcyjnych destynacji. Uruchomienie regularnego połączenia z Warszawy do Taszkentu umożliwi podróżnym odkrycie uroków Uzbekistanu i poszerzenie perspektyw turystycznych oraz biznesowych.
POWIĄZANE WPISY
6 maja 2026
Więcej pasażerów w Babimoście. Lotnisko szykuje się na sezon i uruchamia loty do Antalyi
Zielonogórski port lotniczy odnotował w kwietniu wzrost ruchu pasażerskiego miesiąc do…
0 Komentarzy1 Minuty
5 maja 2026
Enter Air z rekordowym zyskiem i blisko 3 mld zł przychodów w 2025 roku
Enter Air zakończył 2025 rok z przychodami na poziomie 2,95 mld zł, utrzymując je na…
0 Komentarzy7 Minuty
4 maja 2026
FlixBus łączy Polskę z 19 miastami w Chorwacji
W związku z utrzymującym się wysokim popytem na wyjazdy do Chorwacji, FlixBus rozwija…
0 Komentarzy4 Minuty
30 kwietnia 2026
Gdańsk z nowymi kierunkami. LOT rozszerza siatkę połączeń z północy Polski
Gdańsk zyskał nowe kierunki na mapie połączeń lotniczych. PLL LOT uruchomiły bezpośrednie…
0 Komentarzy3 Minuty
29 kwietnia 2026
Wizz Air świętuje rok programu Customer First Compass
Wizz Air przedstawił podsumowanie pierwszego roku realizacji planu transformacji Customer…
0 Komentarzy3 Minuty
16 kwietnia 2026
Zmiany w Corendon Airlines: dodatkowa taryfa i nowe zasady bagażu
Corendon Airlines wprowadza uproszczoną strukturę taryf, dostosowaną do różnych typów…
0 Komentarzy1 Minuty
10 kwietnia 2026
Katowice Airport: Spadki w marcu wyraźne, ale pierwszy kwartał 2026 r. zamykamy wzrostem
Katowice Airport podało wyniki ruchu pasażerskiego za pierwszy kwartał 2026 r. Jak wynika…
0 Komentarzy3 Minuty
9 kwietnia 2026
Wizz Air zwiększa letnią ofertę z Katowic: 13 nowych tras i osiem różnych kierunków
Wizz Air ogłosił rozbudowę letniej siatki lotów z Katowic na 2026 r., wprowadzając 13…
0 Komentarzy2 Minuty
3 kwietnia 2026
Lotnisko Zielona Góra-Babimost: 11 tys. pasażerów w I kwartale 2026 r.
Lotnisko Zielona Góra-Babimost podało wyniki za I kwartał 2026 r. Port lotniczy obsłużył…
0 Komentarzy2 Minuty











[…] LOT uruchamia połączenie z Warszawy do Taszkentu […]