LEO Express przejął TigerExpress

archiwum TigerExpress

LEO Express, przewoźnik autokarowy i kolejowy, przejął 100 proc. udziałów w Firmie TigerExpress, przewoźniku pomiędzy Polską i Czechami. LEO Express rozszerzył dzięki temu swoją sieć połączeń, włączając 6 dodatkowych linii oraz 40 nowych codziennych połączeń do Wrocławia, Krakowa, Katowic, Ostrawy, Olomuńca, Wiednia, Koszyc oraz Popradu. Od dziś można kupowac bilety dla łączonych przejazdów w systemach rezerwacyjnych LEO Express oraz TigerExpress.

Peter Koehler, dyrektor wykonawczy LEO Express, powiedział: „Połączenie z TigerExpress znacznie umocniło naszą pozycję jako lidera w międzynarodowych przewozach osobowych pomiędzy Polską, Czechami oraz Słowacją. Umożliwi nam to rozszerzenie oferty połączeń krajowych oraz międzynarodowych na lotniska w Krakowie, Katowicach i Wrocławiu. Dzięki temu rozszerzeniu ulegnie również siatka połączeń drogowo – kolejowych łącząca polskie miasta z innymi miastami w Czechach oraz w Europie Środkowej, takimi jak Praga, Brno, Wiedeń, Lwów.”

Pomarańczowe minibusy TigerExpress pozostaną pod swoją nazwą, ale system rezerwacyjny obydwu firm pozwoli na sprzedaż biletów każdego przewoźnika jak i na łączenie połączeń między nimi. Peter Jančovič, założyciel TigerExpress, od tej chwili stał się udziałowcem i partnerem Leo Express jak i Dyrektorem Sprzedaży i Rozwoju dla sieci transportowej w Polsce, Słowacji, na Ukrainie i w innych krajach wschodnioeuropejskich.

Peter Jančovič dodał: “Przez ostatnie 3 lata TigerExpress zbudował sieć linii minibusowych w 4 krajach środkowoeuropejskich. Mamy wiele wspólnego z LEO Express, jest to młoda, innowacyjna firma w której potencjał wierzĘ i jestem pewien, że dzięki połączeniu będziemy w stanie dużo szybciej rozszerzyć swoją działalność w Europie.”