Konkurs filmowy – 3 dni na zgłoszenia

Wawel/fot. AG

Jeszcze do końca środy (30 września) można zgłaszać filmy promocyjne do czwartej edycji konkursu “Kadry z Polski… i nie tylko”, w którym wyłoniony zostanie najlepszy film promocyjny w turystyce. Jak co roku, im bliżej końca terminu zgłoszeń, tym więcej filmów do nas spływa. To nas cieszy i namawiamy spóźnialskich – macie jeszcze kilkadziesiąt godzin na decyzji o udziale w Konkursie.

Organizatorem jest redakcja portalu WaszaTurystyka.pl. Twórcy mogą zgłaszać filmy w trzech kategoriach: dwóch dotyczących regionów i miast Polski, jednej – spotów promujących inne kraje.
W trudnym dla całej branży turystycznej czasie, jeszcze większego znaczenia nabrało promowanie kierunków, produktów turystycznych, krajów za pomocą spotów reklamowych, filmów. W czasie pandemii przypominały one o miejscach, do których przez wiele miesięcy nie mogliśmy pojechać, zachęcały do planowania przyszłych podróży, dawały sporą dawkę optymizmu, że podróże nie zginą.
Wierzymy, że zarówno w czasie koronawirusa, jak i po nim, powstało i powstanie wiele wspaniałych filmów promocyjnych – profesjonalnych i amatorskich, nakręconych przez organizacje, samorządy, firmy i prywatnie. Wszystkich twórców zapraszamy do udziału.

Już po raz czwarty redakcja portalu WaszaTurystyka.pl organizuje konkurs “Kadry z Polski… i nie tylko”. Wyłoniony zostanie w nim najlepszy film promocyjny w turystyce.

Jak co roku, celem konkursu jest wspieranie inicjatyw promocyjnych, które wyróżniają się jakością techniczną, zachęcają do odwiedzenia danego miejsca czy regionu, mają atrakcyjną formę i klarowną treść. W ocenie brana będzie pod uwagę pomysłowość, innowacyjność oraz jakość przekazywanych treści. Sprawdź, kto wygrał w edycji 2019.

Filmy zakwalifikowane do konkursu głównego oceniane będą przez powołane przez jury w następujących kategoriach:

1. Mój region najpiękniejszy

Długość filmu 180 – 300 sekund
Film ma promować turystyczne walory regionu, miejscowości
Technika – dowolna
Format pliku: mp4, avi
Jakość: minimum 800×600, preferowana rozdzielczość HD

2. Smaczek regionu

Długość filmu 60 – 180 sekund
Film ma promować miejsca, obiekty, szlaki turystyczne, produkt turystyczny itp
Technika – dowolna Format pliku: mp4, avi
Jakość: minimum 800×600, preferowana rozdzielczość HD

3. Świat jest piękny

Długość filmu 180 – 300 sekund
Film ma promować turystyczne walory regionu, miejscowości poza Polską
Technika – dowolna
Format pliku: mp4, avi
Jakość: minimum 800×600, preferowana rozdzielczość HD

Filmy można zgłaszać do końca września 2020 roku za pomocą formularza dostępnego na stronie internetowej Forum Promocji Turystycznej. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi podczas VIII Forum Promocji Turystycznej, 22 października w Kamienicy Artystycznej.

W tym roku jury będzie obradowało w składzie:

Arkadiusz Bińczyk – wiceprezes zarządu Agencji PR Art-Media,
Juliusz Bolek – wykładowca Wyższej Szkoły Promocji, Mediów i Show Businessu,
Tomasz Brzozowski – prezes Impresja PR, wydawca Kurier365.pl, BiznesCiti,
Adam Gąsior – redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl,
Michał Fajbusiewicz – dziennikarz telewizyjny, scenarzysta i realizator filmowy
Ignacy Krasicki – Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego
Marcin Mączyński – sekretarz generalny Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego,
Piotr Pogonowski – dyrektor zarządzający Polonusa

Wśród partnerów konkursu i fundatorów nagród znajdą się: Agencja Informacyjna, Agencja PR Art-Media, Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, Fundacja im. XBW Ignacego Krasickiego, RaportCSR.pl i narodowy przewoźnik autokarowy Polonus