Kajko i Kokosz w nowej kampanii promującej Wielkopolskę

Kajko i Kokosz zapraszają do Wielkopolski /fot. Wielkopolska Organizacja Turystyczna
Kajko i Kokosz zapraszają do Wielkopolski /fot. Wielkopolska Organizacja Turystyczna i Fundacja Kreska

Wielkopolska Organizacja Turystyczna zaprezentowała nowy film promujący atrakcje turystyczne regionu. Bohaterami spotu, emitowanego od 13 czerwca na YouTube, Instagramie i Facebooku są Kajko i Kokosz. Kampania skupia się na promocji Szlaku Piastowskiego oraz największych wielkopolskich atrakcji.

Nowy film promujący atrakcje turystyczne Wielkopolski jest elementem realizowanej od poprzedniego roku kampanii reklamowej, której bohaterami są Kajko i Kokosz (na licencji dzięki współpracy Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej z Fundacją Kreska). To oni są bohaterami nowego spotu, ale nie pierwszoplanowymi – na pierwszym planie są wielkopolskie krajobrazy i największe wielkopolskie atrakcje.

Głównym tematem kampanii reklamowej jest promocja Szlaku Piastowskiego, markowego produktu turystycznego Wielkopolski, jednak w tym roku zakres został rozszerzony o inne kluczowe atrakcje regionu. Dlatego w najnowszym spocie dostrzeżemy Kajka i Kokosza żeglujących po jeziorach czy jadących parowozem. Grupę docelową stanowią rodziny z dziećmi, w wieku odpowiadającym widowni serialu i czytelnikom komiksów o przygodach Kajka i Kokosza.