Kaelis Group dostarczy nową zastawę porcelanową dla PLL LOT

Produkt pokładowy PLL LOT /fot. Sławomir Smolarek

Polskie Linie Lotnicze LOT poinformowały o wprowadzeniu kolejnych zmian na swoich pokładach, dotyczących nowej porcelany w LOT Business Class i LOT Premium Economy. Nową zastawę przewoźnikowi dostarczy hiszpański producent Kaelis Group. 

Wprowadzenie nowej porcelany na gościnne pokłady Polskich Linii Lotniczych LOT w LOT Business Class i LOT Premium Economy jest kolejnym etapem kampanii „Kolekcja wysokich lotów”. To proces zmian w ofercie produktu pokładowego, które mają na celu unowocześnienie i odświeżenie oferty przewoźnika. Wymiana porcelany będzie wprowadzana na pokłady stopniowo. Na ten moment pasażerowie mogą ją już spotkać podczas rejsów do USA i Kanady. Następnymi etapami będzie wymiana zastawy na rejsach do Azji oraz w LOT Business Class rejsów krótkodystansowych.

„Cieszę się, że możemy zaprezentować Państwu kolejne udogodnienia, które doskonale oddają to, w jakim kierunku rozwija się nasza firma. Do tej współpracy zaprosiliśmy bardzo doświadczonego producenta, którego produkty charakteryzują się wyjątkową dbałością o detale. Projektując wspólnie porcelanę poszukiwaliśmy rozwiązań dobrze prezentujących nasze menu, które regularnie zmieniamy zgodnie z oczekiwaniami pasażerów, inspirując się zarówno kuchnią polską, jak i tradycjami kulinarnymi z destynacji, do których latamy. Ważne więc było dla nas także to, aby wprowadzić na pokłady nowe, świeże formy, które jednocześnie będą ponadczasowe” – mówi Izabela Leszczyńska, dyrektor biura rozwoju produktu i customer experience.

Nową zastawę porcelanową na pokłady narodowego przewoźnika dostarczy hiszpański producent Kaelis Group. W całości została ona zaprojektowana specjalnie dla PLL LOT. Cały zestaw składa się z 11 elementów – małego talerzyka na przystawkę, miseczki na sałatkę, dużego talerza na przystawkę, porcelanowej casseroli do podgrzewania, filiżanki do espresso, filiżanki do cappuccino, talerzyka na masło, kubka, podstawki, dużego talerza na danie główne oraz miski na zupę.

Mając na uwadze znaczenie wsparcia rodzimych firm, Polskie Linie Lotnicze LOT postanowiły także uwzględnić polski akcent w nowej zastawie. Do całego zestawu dołączony został wyjątkowy element – talerz do dania głównego, wyprodukowany przez Zakłady Porcelany Stołowej Karolina, polską firmę z ponad 160-letnią historią.

Na Lotnisku Chopina otwarto aptekę. Ma ułatwić życie podróżnym, którzy zapomnieli spakować leki lub kosmetyki