Jacek Zawadzki prezesem Polonusa

fot. archiwum Polonusa

Wczoraj Rada Nadzorcza Polonus S.A. powołała Jacka Zawadzkiego na stanowisko prezesa zarządu Polonus S.A. Przejął on obowiązki od przewodniczącej Rady, która tymczasowo pełniła tę funkcję od 7 grudnia 2020, kiedy ze stanowiska ustąpił Maciej Acedański.

Przypomnijmy, że 7 grudnia 2020 roku, Maciej Acedański, dotychczasowy prezes zarządu z przyczyn osobistych złożył rezygnację ze stanowiska, które zajmował od 2016 roku. Obowiązki prezesa spółki pełniła od tego czasu Wanda Fidelus – Ninkiewicz, Przewodnicząca Rady.
Jacek Zawadzki w latach 2016 – 2020 pełnił funkcję prezesa zarządu spółki CS Natura Tour Sp. z o.o. specjalizującej się w branży turystycznej. Obok Jacka Zawadzkiego funkcję członka zarządu będzie nadal pełnić Wojciech Gąsowski.
Jacek Zawadzki w latach 2016 – 2020 pełnił funkcję prezesa zarządu spółki CS Natura Tour Sp. z o.o. specjalizującej się w branży turystycznej.

Jacek Zawadzki powiedział: „Jestem zaszczycony możliwością zarządzania spółki jaką jest Polonus S.A. To firma z długoletnim doświadczeniem i silną pozycją na rynku przewozowym. Choć wszyscy mamy za sobą trudne nie tylko dla branży miesiące, to z nadzieją patrzę w przyszłość.

Pomimo pełnego wyzwań otoczenia rynkowego, pragniemy wspólnie wdrażać i realizować ambitną strategię dalszego rozwoju spółki. Jestem przekonany, że dzięki innowacyjnym planom i doświadczonemu, kompetentnemu zespołowi pracowników, jesteśmy w stanie poradzić sobie z wieloma wyzwaniami.”

Obok Jacka Zawadzkiego funkcję członka zarządu będzie nadal pełnić Wojciech Gąsowski, który do zarządu został dokooptowany 15 grudnia.

Spółka PKS Polonus jest jednym z przedsiębiorstw PKS, które zgodnie z przepisami rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 stycznia 2021 r., w sprawie wykazu spółek, w których prawa z akcji Skarbu Państwa wykonuje Prezes Rady Ministrów lub inni członkowie Rady Ministrów, pełnomocnicy Rządu lub państwowe osoby prawne, w tym jednoosobowe spółki Skarbu Państwa, znalazły się pod nadzorem PKP S.A.

Maciej Acedański zrezygnował z funkcji prezesa Polonusa