Gala Waszej Turystyki już za nami. Wyróżniono top 100 menedżerów, zebrano 88,5 tys. na dzieci i matki z Ukrainy

Pierwsza dziesiątka na liście "100 najbardziej wpływowych osób w branży turystycznej" według Magazynu Wasza Turystyka
Pierwsza dziesiątka na liście “100 najbardziej wpływowych osób w branży turystycznej” według Magazynu Wasza Turystyka

Za nami pierwsza Gala Waszej Turystyki podczas, której zakończyliśmy karnawał i symbolicznie rozpoczęliśmy rok w turystycznym gronie. Wydarzenie odbyło się w hotelu Renaissance Warsaw Airport Hotel.

Mimo wydarzeń jakie dzieją się od kilku dni tuż przy naszej granicy, spotkaliśmy się w gronie osób szeroko rozumianej branży turystycznej, aby choć na chwilę móc odetchnąć od wojennej i covidowej rzeczywistości. Niemal od dwóch lat brakowało okazji do spotkań poza stołami konferencyjnymi i webinarami.

„Gala Waszej Turystyki to wydarzenie, które dobitnie pokazało, jak bardzo potrzebne są spotkania w formule “na żywo”, a nie poprzez narzędzia IT, połączenia internetowe, meetingi z użyciem kamer” – mówi Paweł Kunz, dziennikarz i ekspert branży turystycznej.

Podczas Gali Waszej Turystyki wręczono dyplomy i nagrody dla wszystkich, którzy znaleźli się na „Liście 100 najbardziej wpływowych osób w polskiej turystyce”.

Piotr Henicz, wiceprezes Itaki i nr 1. na Liście, powiedział m.in. „Nieważne czy ktoś jest numerem 1 czy numer 100 na Liście. Nieważne czy jesteśmy z wielkiej firmy czy z małej. Wszyscy jesteśmy turystyką. I za to solidarne bycie turystyką chciałbym, całej branży podziękować.”

Następnie po krótkiej przerwie został zainaugurowany Rok Kobiet w polskiej turystyce i tym samym otwarto aukcję charytatywną, której dochód w całości zostanie przekazany Fundacji Instytutu Matki i Dziecka. Celem fundacji jest działanie na rzecz ochrony zdrowia pacjentów i promocja profilaktyki zdrowotnej dzieci, młodzieży oraz kobiet w ciąży. Rolą Fundacji jest przede wszystkim niesienie pomocy osobom chorym i ich rodzinom. Fundacja związana jest z Instytutem Matki i Dziecka, bezpośrednio go wspierając. W reakcji na wojnę na Ukrainie, Fundacja zdecydowała przeznaczyć te środki na pomoc medyczną dla dzieci i matek, które uciekają z tego kraju do Polski.

Wśród przedmiotów do wylicytowania znalazły się między innymi vouchery na lot na symulatorze Boeinga 737, koszulka mistrzyni olimpijskiej, city break w Mediolanie, dzień w Splicie z Agnieszką Puszczewicz czy też prywatny koncert wokalny Pawła Niewiadomskiego. Nie zabrakło chętnych, którzy uczestniczyli w aukcjach i wsparli naszą inicjatywę. W sumie dla uchodźców zebrano 88,5 tys. zł.

88,5 tys. zł na dla kobiet w ciąży i dzieci z Ukrainy zebrano na Aukcji podczas Gali Waszej Turystyki

„Możliwość spotkania w jednym miejscu i w jednym czasie praktycznie wszystkich liczących się w polskiej branży turystycznej osób, odnowienie kontaktów biznesowych oraz liczne rozmowy, także kuluarowe: to wszystko jest nie do przecenienia, zwłaszcza w tym trudnym, pandemicznym okresie. To także okazja do pokazania, że turystyka powoli wraca na właściwą ścieżkę, zaburzoną przez wiele miesięcy, które upłynęły pod znakiem kolejnych zakazów lotów, odwołanych imprez turystycznych, restrykcji związanych z pandemią Covid-19” – dodaje Paweł Kunz.

GALERIA ZDJĘĆ