88,5 tys. zł na dla kobiet w ciąży i dzieci z Ukrainy zebrano na Aukcji podczas Gali Waszej Turystyki

fot. archiwum WaszaTurystyka.pl

Jednym z dwóch najważniejszych punktów programu Gali Waszej Turystyki, która odbyła się w ubiegłym tygodniu w Hotelu Renaissance Warsaw Airport, była Aukcja Charytatywna. Zebrano na niej 88,5 tys. złotych na rzecz Fundacji Instytutu Matki i Dziecka. Fundacja przeznaczy tę sumę na wsparcie leczenia oraz opieki nad kobietami w ciąży oraz małymi pacjentami i ich rodzicami przybywającymi z Ukrainy – w tym zakup wyposażenia oraz wsparcie psychologiczne.

Fundacja Instytutu Matki i Dziecka stawia sobie za cel działanie na rzecz ochrony zdrowia pacjentów i promocję profilaktyki zdrowotnej dzieci, młodzieży oraz kobiet w ciąży. Fundacja związana jest z Instytutem Matki i Dziecka, bezpośrednio go wspierając. W obliczu napaści rosyjskiej na Ukrainę, Fundacja włączyła się w ogólnopolską pomoc dla uchodźców.

Aukcję Charytatywną na Gali Waszej Turystyki poprowadzili Adam Gąsior oraz Mateusz Hładki. Licytowano 13 przedmiotów, Były to:

1. VOUCHER NA ZWIEDZANIE ZAMKU KSIĄŻ Z PREZESKĄ ZAMKU, ANNĄ ŻABSKĄ (ufundowany przez Zamek Książ)

2. VOUCHER NA DZIEŃ W SPLICIE Z AGNIESZKĄ PUSZCZEWICZ (ufundowany przez Chorwacką Wspólnotę Turystyczną)

3. VOUCHER NA CITY BREAK W MEDIOLANIE (ufundowany przez biuro Itaka)

4. VOCUHER NA SZKOLENIE NA PILOTA W LOT FLIGHT ACADEMY (ufundowany przez PLL LOT)

5. ZŁOTY VOUCHER NA OPROWADZANIE PO KOPALNI ZŁOTA W ZŁOTYM STOKU PRZEZ WŁAŚCICIELKĘ, ELŻBIETĘ SZUMSKĄ (ufundowany przez Kopalnię Złota w Złotym Stoku)

6. VIP-ZWIEDZANIE WROCŁAWSKIEGO HYDROPOLIS (ufundowany przez Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis)

7. VOUCHER NA SPACER PO TAJEMNICZYM POZNANIU Z JANEM MAZURCZAKIEM (ufundowany przez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną)

8. VOUCHER – POCZUJ TORUŃ WSZYSTKIMI ZMYSŁAMI (ufundowany przez Żywe Muzeum Piernika w Toruniu)

9. VOUCHHER NA ESKAPADĘ Z RATOWNIKAMI JURAJSKIEJ GRUPY GOPR (ufundowany przez Śląską Organizację Turystyczną)

10. VOUCHER – PRYWATNY KONCERT WOKALNY PAWŁA NIEWIADOMSKIEGO, PREZESA POLSKIEJ IZBY TURYSTYKI (ufundowany przez Pawła Niewiadomskiego)

11. VOUCHER NA WEEKEND W ZABRZU DLA DWÓCH OSÓB (ufundowany przez Miasto Zabrze)

12. KOSZULKA Z AUTOGRAFEM JUSTYNY ŚWIĘTY-ERSETIC (ufundowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki)

13. STATUETKA PODAROWANA PRZEZ WICEMISTRZYNIĘ OLIMPIJSKĄ, MARIĘ ANDREJCZYK (ufundowana przez Polski Holding Hotelowy)

Dorota Kleszczewska, prezes zarządu Fundacji Instytutu Matki i Dziecka, powiedziała: „Jeszcze raz ogromne gratulacje i ogromne podziękowania dla redakcji za organizacje aukcji oraz jej tak ogromny sukces.
Mieliśmy kilka tego typu inicjatyw i wiemy jak ciężko znaleźć szczodrych darczyńców na Sali a Państwu to się tak świetnie udało. Dziękujemy!”

Udział Darczyńców i Licytujących w tej Aukcji nie tylko pomoże wielce w obecnym czasie potrzebującym, jest też dowodem na to że branża turystyczna jest solidarna i ma wielkie serce.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy dzięki Państwu przeprowadzić Aukcję.