Fostertravel.pl osiąga rekordowe wyniki i podwoi swoją sieć agentów

fot. WS

Sieć agencyjna Fostertravel.pl zaprezentowała wyniki za miniony rok oraz wręczyła nagrody swoim najlepszym pracownikom i salonom. Sezon został zakończony rekordowym dla sieci zyskiem, bowiem udało im się przewyższyć ich najwyższy dotychczas wynik sprzed pandemii.

Fostertravel.pl jest portalem turystycznym i siecią partnerskich biur podróży. Firma aktywnie działa już od 1998 roku. Oferują znalezienie wyjazdów wakacyjnych, hoteli, biletów lotniczych, a nawet kupno ubezpieczenia oraz wynajęcie samochodu. Obecnie w sieci agencyjnej znajduje się 25 biur plus centrala.

W tym rok sieć ma w planach podwojenie liczby biur. Samo otworzenie salonu pod szyldem Fostertravel.pl jest niezwykle proste, dlatego zainteresowanie rośnie nie tylko wśród osób z doświadczeniem, ale też wśród osób rozpoczynających przygodę w turystyce. Już w lutym zostanie otwartych kilka kolejnych salonów.

fot. WS

Rekordowy rok dla Fostertravel.pl

Obroty sieci agencyjnej w zeszłym roku przewyższyły o 148 proc. zysków w porównaniu do 2021 oraz do dotychczas rekordowego wyniku z 2019 o 81 proc. W dużej mierze przyczynił się do tego rozwój firmy, zwiększony popyt klientów na wyjazdy, a także stałe rozszerzanie oferty biura.

Średnia cena sprzedanej wycieczki za osobę w 2022 roku wyniosła 3 213 złotych, to o 14 proc. więcej niż w 2021 i o 46 proc. więcej niż w 2019.

“Ten rok zakończyliśmy ze świetnym wynikiem sprzedażowym, który był wzrostem o 148 proc. niż w 2021.  Posiadaliśmy w 2022 roku 25 oddziałów w 13 województwach. Planujemy dalszy dynamiczny rozwój sieci. Chcemy stawiać na przede wszystkim na rozwój ilościowy ale także jakościowy, a dodatkowo rozwijamy dział szkoleń. Dalej będziemy rozwijać sieć na zasadzie partnerskiej franczyzy. Jesteśmy bardzo ambitni, dlatego też jednocześnie stawiamy także na rozwój technologiczny” – powiedział Piotr Szczucki, Sales Manager w Fostertravel.pl.

Każdy miesiąc 2022 w porównaniu rok do roku przynosił pozytywną dynamikę. Powstałe zaburzenia w marcu wynikały z powodu wybuchu wojny na Ukrainie, ale mimo wszystko wynik pozostał dodatni. Najwyższy procentowy wzrost rok do roku został odnotowany w styczniu, lutym, kwietniu, grudniu oraz we wrześniu. Natomiast najmniejszy wzrost wystąpił w czerwcu i lipcu.

W tym roku Fostertravel.pl zdecydowanie zamierza postawić na szkolenia i support dla salonów franczyzowych oraz na budowaniu partnerskich relacjach w zespole. Cele, jakie zamierzają osiągnąć to wspomniane już podwojenie liczby salonów sprzedaży, a także przekazywanie wiedzy o oferowanym produkcie i kompleksowa obsługa klienta, zdobycie zaufania klientów oraz rozwijanie marki i budowania wizerunku najlepszego agenta w mieście.

Dołącz do sieci Fostertravel.pl