FlixBus uruchamia połączenie z Polski do Finlandii

Flixbus uruchamia swoje pierwsze bezpośrednie połączenie z Polski do Finlandii. Pierwszy kurs ruszy 27 lipca 2023 roku z Warszawy. Będzie to przedłużenie linii dotychczas kursującej do Estonii. Trasa obejmuje w cenie biletu przeprawę promową z Tallinna do Helsinek.

Finlandia dołącza do oferty Flixbusa jako nowy kierunek i uzupełnia siatkę połączeń w północnej Europie. Do Finlandii będzie można dotrzeć bezpośrednio m.in. z Warszawy, Łomży, Suwałk, Rygi i Tallinna. Za to z innych europejskich miast, takich jak Berlin, Wiedeń czy Bratysława, pasażerowie Flixbusa będą mogli tam pojechać z zaledwie jedną przesiadką. Ponadto, dostępne będą również połączenia Flixbusem wewnątrz Finlandii.

Zielone autobusy po raz pierwszy w Finlandii

Trasa linii N1205 rozpoczyna się w Warszawie i przebiega przez Litwę, Łotwę i Estonię. W Finlandii autobusy zatrzymują się na dziewięciu przystankach, w tym w Helsinkach oraz kilku mniejszych miastach, takich jak Salo, Raisio czy Rauma. Przystankiem końcowym jest Vaasa.
Pierwsze połączenie Flixbusa do Finlandii będzie będzie realizowane wraz z estońskim operatorem promowym Tallink. Współpraca Flixbusa z Tallinkiem pozwala pasażerom połączyć podróż autobusem z przeprawą promem na tym samym bilecie, co oznacza, że mogą oni pokonać całą tę trasę dokonując jednej rezerwacji.

“Finlandia dołącza właśnie do oferty Flixbusa, co oznacza, że tym samym osiągnęliśmy moment, w którym nasza siatka obejmuje już wszystkie kraje UE w kontynentalnej części Europy. Poszerzając naszą ofertę połączeń, nieustannie realizujemy misję zapewniania przystępnych cenowo i ekologicznych podróży dla każdego. Wierzymy, że krok po kroku rewolucjonizujemy rynek, stawiając na wygodne opcje transportu zbiorowego dostępne na całym świecie. Zwłaszcza teraz, gdy wszyscy są bardziej świadomi jaki wpływ mamy na środowisko, dążymy do tego, aby umożliwiać podróże zbiorowe, których wybór przyczynia się do redukcji śladu węglowego” – powiedział André Schwämmlein, dyrektor generalny Flixa.

Trzy lata Flixbusa w krajach bałtyckich

Tego lata Flixbus świętuje trzecią rocznicę swojej działalności w krajach bałtyckich. Pierwsze linie na Łotwie i Litwie oraz w Estonii zostały uruchomione w lipcu 2020 roku. Obecnie w regionie bałtyckim Flixbus udostępnia 53 linie, zarówno franczyzowe oraz takie dostępne poprzez Marketplace. Dzięki rozwiniętej siatce połączeń Flixbus łączy kraje bałtyckie bezpośrednio z europejskimi miastami, takimi jak Praga, Berlin czy Warszawa.

“Zainteresowanie podróżami do krajów bałtyckich i skandynawskich stale rośnie – szczególnie w okresie wakacyjnym, gdy pogoda sprzyja ich odkrywaniu. Dlatego chcemy zapewnić jak najwięcej dogodnych możliwości podróżowania do tych obszarów. Finlandia była ostatnim z państw UE w kontynentalnej części Europy, gdzie brakowało połączeń Flixbusa. Teraz wypełniamy tę lukę w ścisłej współpracy z Tallinkiem. Ekspansja do Finlandii to efekty wielomiesięcznych przygotowań i pracy zespołów Flixbusa, partnera autobusowego oraz Tallinka. To pierwsze działania na tym rynku, które są dopiero początkiem obecności Flixbusa w Finlandii” – powiedział Michał Leman, dyrektor zarządzający Flixbusa w Polsce, Ukrainie i krajach bałtyckich.

Flix angażuje się w zeroemisyjne podróże po Europie. Pierwsze sprawozdanie ESG i wizja na 2040 rok