Finnair – od lata 2016 do Svalbardu

archiwum Finnair

W siatce połączeń linii lotniczej Finnair w sezonie letnim 2016. Pojawie się między innymi Svalbard – norweski archipelag na Oceanie Arktycznym.

Finnair to pierwsza linia lotnicza, która będzie obsługiwać międzynarodowe połączenia rejsowe do Svalbardu. Od 1 czerwca do 27 sierpnia 2016 z Helsinek do tego położonego najdalej na północ portu lotniczego na świecie loty będą się odbywać trzy razy w tygodniu.

Petri Vuori, wicedyrektor Finnaira ds. sprzedaży globalnej, powiedział: „W sezonie letnim będziemy obsługiwać trzy loty tygodniowo do Svalbardu. Chociaż są one adresowane głównie do klientów z Europy, można je też połączyć z lotami Finnaira do miast w Azji.”

Finnair otworzy także połączenia do Edynburga, które będą się odbywać od 18 kwietnia do 27 października. Połączenie do duńskiego Billund na Półwyspie Jutlandzkim, od 4 kwietnia 2016, będzie z kolei obsługiwane przez cały rok. Nowe loty rejsowe zastąpią loty czarterowe na greckie wyspy – Zakintos, Skiathos, Santorini, Mytilene i Prevezę. Zamiana połączeń czarterowych na rejsowe obejmie także loty do Rimini i Werony we Włoszech oraz Warny w Bułgarii.
Częstotliwość lotów Finnaira do Chorwacji będzie dalej rosła – od 20 czerwca do 12 września będą się odbywać dwa loty tygodniowo do Puli, pojawią się też dodatkowe dwa połączenia w tygodniu do Splitu. Finnair lata także do Dubrownika i obsługuje w sumie 14 lotów tygodniowo do Chorwacji. Wszystkie z nich zostały skoordynowane z połączeniami do miast w Azji, by zaspokoić rosnące zapotrzebowanie klientów azjatyckich na podróże w rejon Morza Adriatyckiego.