Festiwal Ponad Szczytami od 15 września w Piwnicznej Zdroju

Kolejna edycja festiwalu Ponad Szczytami odbędzie się w dniach od 15 września 2023 do 17 września 2023 w Piwnicznej Zdroju. Święto podróżników, miłośników przyrody, entuzjastów kultury lokalnej oraz wszystkich, którzy kochają góry i ich piękno. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Tegoroczna edycja festiwalu, który odbędzie się po raz drugi, zapowiada się jako miejsce spotkań osób z różnych regionów Polski i świata, które łączy pasja do gór. Wydarzenie to skupia w sobie trzy festiwale: podróżniczy, filmowy oraz piosenki górskiej.

Podczas festiwalu Ponad Szczytami na wszystkich czekać będzie wiele atrakcji. Odbędą się m.in. prelekcje i dyskusje z udziałem ekspertów turystyki górskiej oraz youtuberów i podróżników z całej Polski. Odbędą się też występy artystyczne. Dodatkowo, będzie można wziąć udział w różnorodnych warsztatach prowadzonych przez specjalistów. Na festiwalu nie zabraknie także pokazów filmów o tematyce górskiej, które mogą stać się źródłem inspiracji dla wielu uczestników.

O pierwszej edycji festiwalu w następujący sposób mówi jego dyrektor, Wiktor Potok:

„Ten rok będzie w naszej historii przełomowy. Ubieramy plecak i działamy. Odbędzie się pierwsza edycja Festiwalu Ponad Szczytami, który ma zjednoczyć wszystkich miłośników gór oraz podróży. Będzie to pierwsze nasze samodzielne wydarzenie. Chcemy stworzyć przestrzeń, która połączy wytrwałych podróżników i początkujących pasjonatów. Jesteśmy przekonani, że wymiana doświadczeń zbliża i chcemy do tego dążyć.”