Enter Air uruchamia symulator Boeinga 737 w Polsce

Enyer Air będzie szzkolił swoich pilotów na symulatorze
Symulator Boeinga/fot. archiwum Enter Air

Linia lotnicza Enter Air, wspólnie z AFG, jednym z niezależnych liderów szkolenia lotniczego na świecie, uruchamia w Warszawie najnowocześniejszy symulator lotniczy w Polsce.

Urządzenie zostało certyfikowane przez Urząd Lotnictwa Cywilnego i będzie wykorzystywane do szkolenia pilotów Enter Air i innych linii lotniczych.

Marcin Kubrak, członek zarządu i dyrektor operacji lotniczych Enter Air, powiedział: „Uruchomienie symulatora oznacza otwarcie nowego rozdziału w historii polskiego lotnictwa, będzie to pierwsze tej klasy urządzenie w Polsce. Projekt realizujemy z renomowanym partnerem firma AFG z USA, jedną z największych na świecie niezależnych firm zajmujących się prowadzeniem ośrodków szkolenia symulatorowego. Własny symulator pozwoli nam na istotne zredukowanie kosztów szkolenia oraz na ogromną oszczędność dostępnego czasu pracy pilotów. Dotychczas nasi piloci musieli odbywać szkolenia w zagranicznych ośrodkach, które wraz z dojazdami zajmowało dostępny czas pracy załóg lotniczych. Z drugiej strony centrum szkoleniowe będzie otwarte na pilotów innych linii lotniczych, więc zapewni nam również dodatkowe przychody.”

Centrum szkoleniowe z symulatorem jest wspólną inwestycją Enter Air (45 proc.) i AFG (55 proc.), amerykańskiej spółki specjalizującej się w prowadzeniu centrów szkoleń symulatorowych i będącej jednym z niezależnych liderów tej branży na świecie.
Zainstalowany symulator CAE model 7000 XR to urządzenie klasy D (czyli najbardziej zaawansowane dostępne na rynku) wyprodukowane przez renomowana kanadyjską firmę CAE. Symulator pozwala na szkolenia pilotów Boeingów 737 w zakresie uzyskiwania uprawnień na typ B737 300-900 oraz wymaganych operacyjnie szkoleń bieżących.

Marcin Kubrak dodał: „Pomimo trudnej sytuacji branży spowodowanej pandemią realizujemy nasze strategiczne plany. Jestem przekonany, że jako jedna z linii o najniższych kosztach w Europie z obecnego kryzysu wyjdziemy wzmocnieni i zwiększymy nasz udział w europejskim rynku przewozów turystycznych.”.

Enter Air – ponad 207 mln złotych przychodów w I kwartale