Enter Air: dążymy do dywersyfikacji oferty

archiwum Enter Air

Będziemy oferować coraz więcej biletów rejsowych, chcemy rozwijać naszą działalność poza sezonem wakacyjnym – powiedział w drugiej części rozmowy z przedstawicielem portalu WaszaTurystyka.pl, Andrzej Kobielski, dyrektor handlowy Enter Air.

Marzena Markowska: Jakie są plany dotyczące rozbudowy floty? Czy Enter Air będzie kupował więcej Boeingów 737-8MAX, lub innego typu samolotów? Czy w planach są kolejne umowy leasingowe?

Andrzej Kobielski: Enter Air był, jest i będzie spółką wzrostową. Nasza strategia zakłada zwiększenie obecności na różnych rynkach, co wiąże się także z rozwojem floty. B737 MAX to niewątpliwie samoloty, które poprawią jakość podróży i efektywność operacyjną.

MM: Czy będziecie mocniej rozwijali segment sprzedaży biletów rejsowych? Czy jest to ważny element długofalowego planu rozwoju firmy?

AK: Nasza oferta sprzedaży biletów rejsowych to kolejny segment, który w najbliższych latach będzie zyskiwać na popularności. Jest to oczywiście związane ze zwiększeniem świadomości podróżujących oraz oczekiwań co do podróży. Polacy gotowi są dedykować większą kwotę pieniędzy na podróże, znajdujące się z naszej ofercie. My dostrzegamy zarówno potrzeby, jak i potencjał w tym zjawisku i będziemy starali się oferować więcej biletów rejsowych, do najbardziej atrakcyjnych lokalizacji.

MM: Jak ocenia Pan współpracę z polskimi lotniskami? Które są najbardziej przyjazne?

AK: Relacje z lotniskami w całej Polsce, osobiście utrzymuję od prawie 20 lat. Enter Air obecny jest aktualnie na 4 polskich lotniskach, na których co roku rośnie. Nie mogę jednoznacznie stwierdzić, że wszystkie 4 lotniska są równoważnie nastawione na owocną dla obu stron współpracę. Wszyscy jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że odpowiednia komunikacja i relacje, w znaczącym stopniu przyczyniają się do osiągania planowanych założeń i wyników. Niewątpliwym liderem jest tutaj lotnisko w Katowicach.

MM: Jak ocenia Pan obecnie kondycję rynku i jakich zmian możemy się spodziewać w nadchodzących latach?

AK: Rynek podróży turystycznych z pewnością będzie rósł, natomiast w Polsce nadal obarczony jest istotną sezonowością. Przy skokowo rosnącym zapotrzebowaniu na usługę lotniczą w sezonie letnim, będzie to zmuszało linie lotnicze, obsługujące ten segment, do dywersyfikacji swojej oferty i uważnej jej konstrukcji w ujęciu 12 miesięcznym.

Pierwszą cześć wywiadu możesz przeczytać TUTAJ

Rozmawiała Marzena Markowska