Emirates zwróciły klientom 6,3 mld dirhamów

Emirates zwróciły pieniądze za odwołane loty
Samolot w barwach Emirates/fot. archiwum Emirates

W ciągu 7 miesięcy, począwszy od kwietnia, linie Emirates otrzymały, zweryfikowały i przetworzyły prawie 1,7 miliona wniosków o zwrot pieniędzy spowodowanych zakłóceniami podróży związanymi z pandemią. W rezultacie linie lotnicze zwróciły swoim klientom 6,3 mld AED (6,3 mld zł).

Z tej kwoty 4,7 mld AED otrzymali podróżni, którzy dokonali rezerwacji bezpośrednio u przewoźnika, a pozostałą część zwrócono za pośrednictwem biur podróży.
Ponadto Emirates obsłużyły ponad 130 000 zapytań klientów i partnerskich biur podróży dotyczących zwrotów oraz dokonały zmian statusu prawie 4 milionów kuponów lotniczych.

W szczytowym okresie linie Emirates zatrudniały 110 pracowników zajmujących się weryfikacją i przetwarzaniem zwrotów, przed pandemią był to 19-osobowy zespół. Linie lotnicze przeniosły wewnętrznie obowiązki personelu, aby zwiększyć liczbę osób do pomocy przy wnioskach.

Tim Clark, prezes linii lotniczych Emiratem, powiedział: „W pierwszych miesiącach 2020 roku pandemia COVID-19 w znaczny sposób zakłóciła podróżowanie na całym świecie i doprowadziła do składania bezprecedensowej liczby wniosków o zwrot pieniędzy w branży lotniczej i turystycznej, także w Emirates. Była to trudna sytuacja, zwłaszcza w obliczu kryzysu finansowego spowodowanego drastycznym ograniczeniem operacji lotniczych. Podczas tych trudnych miesięcy, kiedy zajmowaliśmy się wpływem pandemii na naszą działalność, nigdy nie straciliśmy z oczu zaangażowania na rzecz naszych klientów.

Dzięki wysiłkom naszych zespołów zajmujących się zwrotami i obsługą klientów, a także wsparciu i współpracy naszych partnerów oraz zrozumieniu naszych klientów, w Emirates nie mamy zaległości w zwrotach. Nadal notujemy większą liczbę zwrotów środków i próśb o zmianę kuponów lotniczych w porównaniu z okresami sprzed pandemii, ale teraz mamy możliwość zarządzania nimi w ciągu 7 dni.

Oprócz honorowania zwrotów Emirates zaoferowały swoim klientom elastyczność w podróżowaniu w późniejszym terminie. Pomogliśmy także pasażerom, którzy często z nami latają, wprowadziliśmy inne sposoby gromadzenia i wykorzystywania mil. Tym z naszych klientów, którzy nadal podróżują, linie Emirates zaoferowały pierwszą w branży bezpłatną globalną ochronę przed COVID-19, aby zapewnić im dodatkowy spokój. Wprowadziliśmy rygorystyczne środki bezpieczeństwa na ziemi i w powietrzu, a także upewniliśmy się, że informacje o najnowszych wymaganiach dotyczących podróży można łatwo znaleźć na naszej stronie internetowej.”

Emirates: bezpłatny nocleg w Dubaju dla pasażerów czekających na przesiadkę