Emirates zwiększa częstotliwość lotów na trasie Dubaj-Toronto o 40 proc.

fot. archiwum Emirates

Linie Emirates zwiększą częstotliwość lotów między Dubajem a Toronto po rozszerzeniu umowy o transporcie lotniczym między Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi a Kanadą. Od 20 kwietnia zaplanowano codzienne loty na tej trasie. Przewoźnik oferuje ponad 6,8 tys. miejsc tygodniowo, widząc rosnące zapotrzebowanie na to połączenie.

Przewoźnik po rozszerzeniu umowy o transporcie lotniczym między Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi a Kanadą zwiększa swoją przepustowość o ponad 40 proc., aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na połączenie między Dubajem a Toronto.

„Emirates z zadowoleniem przyjmuje rozszerzenie porozumienia o przewozach lotniczych między ZEA a Kanadą i chcielibyśmy podziękować wszystkim zainteresowanym stronom i władzom zaangażowanym w zawarcie tej kluczowej umowy, która pobudzi sektor lotniczy i turystyczny w obu krajach. Od 2007 roku obsługujemy klientów na trasie Toronto – Dubaj i chociaż dwupokładowy samolot A380 lata na tej trasie od 2009 roku, zapotrzebowanie wynikające z podróży wypoczynkowych i korporacyjnych, diaspory i studentów konsekwentnie przewyższało zdolności przewozowe” – powiedział Adnan Kazim, chief commercial officer Emirates Airline.

„Więzi biznesowe między Kanadą a ZEA znacznie się zacieśniły w ciągu ostatnich lat, a rozszerzone usługi lotnicze pomogą w dalszym rozwoju biznesu i handlu.  Rozszerzenie usług lotniczych to także potwierdzenie rosnącego znaczenia ZEA dla globalnej łączności Kanady, którą możemy wspierać poprzez naszą globalną siatkę ponad 130 kierunków. We współpracy z odpowiednimi władzami, naszym partnerem Air Canada w programie codeshare i lojalnościowym oraz naszymi cenionymi partnerami z branży, mamy nadzieję odegrać rolę w zwiększeniu możliwości turystycznych i handlowych pomiędzy tymi dwoma krajami” – dodał.

Airbusy A380 Emirates polecą na Bali


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center