Airbusy A380 Emirates polecą na Bali

fot. archiwum Emirates

Emirates wprowadzą swój flagowy samolot A380 na Bali. Inauguracyjny lot został zaplanowany na 1 czerwca 2023 roku. Będzie to pierwsze połączenie obsługiwane przez tego typu samolot w Indonezji.

Nowe połączenie będzie obsługiwane dwuklasowym samolotem A380 Emirates i zastąpi jedno z dwóch codziennych rejsów na Bali wykonywanych przez Boeing 777-300ER. Pierwszy rejs A380 wystartuje z międzynarodowego lotniska w Dubaju (DXB) 1 czerwca o godzinie 03:25 i przyleci na międzynarodowe lotnisko w Denpasar (DPS) o godzinie 16:35 czasu lokalnego. Rejs powrotny do Dubaju wystartuje z Bali o 19:40 i ląduje o 00:45 czasu lokalnego.

„Ściśle współpracujemy z naszymi partnerami na lotnisku Ngurah Rai na Bali, aby zapewnić, że nasze loty pasażerskie obsługiwane samolotem A380 będą bezproblemowe i płynne. Chcielibyśmy podziękować władzom i naszym partnerom za całe wsparcie” – mówi Adnan Kazim, Chief Commercial Officer Emirates Airline.

„Bali pozostaje jednym z najpopularniejszych kierunków turystycznych w naszej siatce połączeń i strategicznym rynkiem w Azji Południowo-Wschodniej, zaś debiut Emirates A380 w Indonezji podkreśla nasze wieloletnie zaangażowanie w rozwój branży turystycznej w regionie. Z niecierpliwością czekamy na zwiększenie turystyki przyjazdowej na wyspę, a jednocześnie oferujemy podróżującym w celach rekreacyjnych i biznesowych więcej możliwości połączeń do Dubaju i dalej do miast w Europie i obu Amerykach w ramach rozbudowanej globalnej siatki połączeń Emirates” – dodaje Adnan Kazim.

Samoloty linii Emirates w nowych barwach