Emirates – w lipcu 90 proc. sieci sprzed pandemii

Emirates odbudowuje sieć połączeń
Airbus A380 w barwach Emirates/fot. archiwum Emirates

Aktualnie linie Emirates obsługują 115 globalnych kierunków pasażerskich, a do końca lipca wrócą do blisko 90 proc. swojej sieci sprzed pandemii. Będą obsługiwać 880 lotów tygodniowo w 124 miastach.

W lipcu linia lotnicza wznowi połączenia do 7 miast, w tym: do Wenecji od 1 lipca; do Phuket, Nicei, Orlando i Mexico City – 2 lipca; do Lyonu – 9 lipca i na Maltę od 14 lipca. Linie Emirates uruchomią również loty do drugiego co do wielkości miasta Florydy i jednego z najpopularniejszych miejsc wakacyjnych na świecie, Miami, począwszy od 22 lipca.

Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes i dyrektor generalny Emirates, powiedział: „Emirates dokładają wszelkich starań, aby zapewnić łączność Dubaju, firm i społeczności na całym świecie. Ciężko pracujemy, aby odbudować naszą sieć i zapewnić dostęp do większej liczby miejsc docelowych we współpracy z lokalnymi władzami i interesariuszami. Wiele krajów zaczęło otwierać się ponownie na międzynarodowych gości, widzimy silne oznaki stłumionego pandemią popytu wszędzie tam, gdzie ograniczenia zostały złagodzone. Linie Emirates zręcznie dopasowują usługi lotnicze, identyfikują jak możemy rozszerzać naszą obecność i zapewniać klientom więcej możliwości bezpiecznego dotarcia tam, gdzie chcą, oferując najlepszą w swojej klasie obsługę, większą wygodę i wybór.”

Więcej lotów do najpopularniejszych miejsc

Linie Emirates zwiększą częstotliwość lotów do 12 miast w Europie, Afryce i Ameryce Północnej. Jest to możliwe dzięki temu, że więcej miejsc zostanie ponownie otwartych dla zagranicznych gości, oferując także podróż bez kwarantanny. Kierunki Emirates z rozszerzonymi rozkładami na lipiec i sierpień to: niemieckie miasta Monachium, Dusseldorf i Hamburg; Zurych; Wiedeń; Praga; Madryt; Sztokholm; Bruksela; Lizbona; Chicago i Tunis. W Europie linia lotnicza lata obecnie do ponad 30 miast w 20 krajach, w tym do popularnych wakacyjnych miejsc w Grecji, Hiszpanii, Włoszech, Francji i na Malcie, oferując przyloty bez kwarantanny.

Linie Emirates będą nadal budować swoją obecność w Stanach Zjednoczonych, dzięki szybkim wprowadzaniu szczepionek i ponownym otwarciu podróży lotniczych w tym kraju. Po dodaniu Miami do swojej sieci w lipcu, linie Emirates będą obsługiwać ponad 70 lotów tygodniowo do USA, oferując ponad 26 000 miejsc w 12 bramkach, w tym w Bostonie, Chicago, Nowym Jorku (JFK i Newark), Houston, Dallas, Los Angeles, San Francisco, Seattle, Waszyngtonie i Orlando. Linia lotnicza rozwija również operacje transatlantyckie Mediolan-Nowy Jork i Ateny-Newark, aby sprostać dużej liczbie pasażerów i wysokiemu popytowi na luksusowe przeloty.

Rozbudowana sieć Airbusa A380

Latem tego roku Emirates wzmocnią również swoją sieć Airbusa A380, udostępniając flagowe usługi do 15 miast w ramach 129 usług tygodniowo. Latem linia planuje uruchomić ponad 30 swoich samolotów A380, aby powiększyć swoją flotę 151 Boeingów 777. Klienci nadal chcą latać Airbusem A380, a wielu z nich robi wszystko, aby zarezerwować podróż właśnie tym samolotem Emirates. Wyróżnia się on przestronnością, ciszą i niezrównanym poziomem komfortu.

Linie Emirates będą wdrażać loty samolotem A380 w okresie letnim do i z następujących miastach: Kair, Dżudda, Amman, Kanton, Londyn Heathrow, Manchester, Frankfurt, Wiedeń, Paryż, Monachium, Moskwa, Nowy Jork JFK, Los Angeles, Waszyngton i Toronto. Przyspieszenie wdrażania A380 pokazuje, jak ważny jest samolot dla strategii odbudowy i rozwoju Emirates. A380 zapewnia efektywne wykorzystanie przepustowości na trasach o dużym popycie i umożliwia liniom Emirates dostarczanie pożądanego doświadczenia lotem A380 większej liczbie klientów.

Emirates połączą Dubaj z Miami

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center