Emirates połączą Dubaj z Miami

Samolot Boeing 777-300ER w barwach Emirates/fot. archiwum Emirates

Od 22 lipca linie Emirates będą realizować cztery połączenia tygodniowo z Dubaju do Miami, rozszerzając tym samym swoją siatkę w USA do 12 miejsc docelowych.

Z Miami linie Emirates będą teraz obsługiwać ponad 70 lotów tygodniowo do Stanów Zjednoczonych, oferując ponad 26 tys. miejsc w 12 lotniskowych bramkach, w tym w Bostonie, Chicago, Nowym Jorku (JFK i Newark), Houston, Dallas, Los Angeles, San Francisco, Seattle, Waszyngtonie i Orlando.

Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes i dyrektor Emirates, powiedział: „Uruchomienie bezpośredniego połączenia do Miami pokazuje naszą pewność w kwestii powrotu do normalności. W wielu krajach widać postępy w programach szczepień i we wdrażaniu protokołów dotyczących bezpiecznego latania, a także aktywność w zakresie podróżowania, szczególnie w Stanach Zjednoczonych i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Podkreśla to również nasze silne zaangażowanie na rynku amerykańskim, na którym Emirates obecnie obsługuje ponad 70 lotów tygodniowo. Istnieje wyraźne zapotrzebowanie na uruchomienie połączeń na tej trasie zarówno ze strony osób podróżujących w celach wypoczynkowych, jak i biznesowych.

Przewidujemy, że nowa trasa zostanie ciepło przyjęta w naszej globalnej sieci, również przez podróżnych z południowej Florydy, Ameryki Południowej i Karaibów, którzy będą mogli korzystać z wygodnych lotów do Dubaju oraz licznych połączeń lotniczych z Miami. Z niecierpliwością czekamy, aby dzięki tej nowej trasie stworzyć jeszcze więcej możliwości turystycznych i handlowych na Florydę i z Florydy, a także zapewnić naszym klientom niezapomniane doświadczenia z podróży liniami Emirates.

Loty do/z Miami będą odbywać się 4 razy w tygodniu trzyklasowym Boeingiem 777-300ER Emirates, oferującym 8 prywatnych apartamentów w pierwszej klasie, 42 płaskie miejsca w klasie biznes i 304 przestronne miejsca w klasie ekonomicznej. Lot Emirates EK213 wystartuje z Dubaju (DXB) o 03:10 i wyląduje w Miami (MIA) o 11:00, natomiast lot powrotny EK214 wystartuje z Miami o 21:10 i przyleci do Dubaju o 19:35 następnego dnia.

Daniella Levine Cava, burmistrz hrabstwa Miami-Dade, dodała: „Cieszę się, że linie Emirates kierują swoje usługi do hrabstwa Miami-Dade i po raz pierwszy w naszej historii połączą naszą społeczność z popularnym, globalnym celem podróży, jakim jest Dubaj. Z niecierpliwością czekam na otwarcie trasy, a co za tym idzie, ogromny wpływu gospodarczy, jaki przyniesie naszemu hrabstwu.”

Pierwszy w historii lot Emirates z Dubaju do Miami to niewątpliwie jeden z najbardziej wyjątkowych momentów w historii naszego lotniska. Dodanie Dubaju do naszej rosnącej listy najlepszych miejsc docelowych na całym świecie jeszcze bardziej umacnia nas jako wiodące i najbardziej ruchliwe lotnisko na Florydzie dla pasażerów międzynarodowych – powiedział Lester Sola, dyrektor generalny portu lotniczego Miami.

Linie Emirates wznawiają loty do Phuket

Adam Gąsior

Redaktor naczelny portalu branżowego WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center