Emirates używa A380 na superkrótkiej trasie

archiwum Emirates

Emirates uruchomiły połączenie A380 na trasie z Dubaju do Kuwejtu. To najkrótszy na świecie regularny lot obsługiwany przez tę maszynę.

Pierwsze lądowanie A380 na Międzynarodowym Lotnisku w Kuwejcie zbiegło się z 25. rocznicą lotów przewoźnika do tego kraju.

Szejk Majid Al Mualla, wiceprezes ds. operacji handlowych linii Emirates powiedział: “Od 1989 roku sukcesywnie rozwijaliśmy nasze połączenia do Kuwejtu, by dzisiaj móc zaoferować pasażerom pięć codziennych lotów do tego kraju, a już wkrótce wprowadzić kolejne. Przez lata nasi pasażerowie podróżujący do oraz z Kuwejtu mogli korzystać z naszych nagradzanych produktów i usług, a teraz dodatkowo mogą latać na pokładzie flagowej maszyny w naszej flocie.”

Lot do Kuwejtu na pokładzie A380 w barwach Emirates trwa zaledwie godzinę i 45 minut – jest to obecnie najkrótsze połączenie obsługiwane przez tę maszynę. Od 2008 r. 27,5 mln pasażerów przewoźnika podróżowało na pokładzie A380. Emirates posiadają obecnie w swojej flocie 50 maszyn tego typu.
Kuwejt jest drugim po Arabii Saudyjskiej bliskowschodnim kierunkiem Emirates obsługiwanym przez Airbusa A380.