Emirates najbezpieczniejszymi liniami w czasach pandemii

Emirates najlepiej przygotowaną na walkę z pandemią linia lotniczą
Samoloty Emirates w pełni przygotowane na bezpieczny transport pasażerów/fot. archiwum Emirates

Według Safe Travel Barometer linie Emirates są najbezpieczniejszymi liniami lotniczymi na świecie biorąc pod uwagę obsługę podczas pandemii COVID-19. Linie osiągnęły najwyższy wynik „Safe Travel Score” wynoszący 4,4 na 5,0 spośród ponad 230 ocenianych linii lotniczych na całym świecie.

Wynik opiera się na niezależnym audycie 26 parametrów zdrowia i bezpieczeństwa, oceniających protokoły bezpieczeństwa, wygodę podróżujących i najwyższą jakość usług oferowanych przez linie lotnicze.

Safe Travel Barometer to najbardziej kompleksowe rozwiązanie do monitorowania i porównywania działań podmiotów w branży turystycznej i hotelarskiej na świecie w obliczu COVID-19. Jego ocena uwzględnia środki bezpieczeństwa i standardy higieny we wszystkich punktach styku podczas podróży, które Emirates konsekwentnie realizuje. Na każdym etapie podróży priorytetem Emirates jest opieka, zapewnienie zdrowia i bezpieczeństwa klientów, pracowników i społeczności.

Zwiększone środki bezpieczeństwa podjęte przez linie lotnicze obejmują dystrybucję bezpłatnych zestawów higienicznych, umiejscowienie barier ochronnych przy stanowiskach odpraw i imigracyjnych, stosowanie środków ochrony osobistej i wprowadzenie nowych protokołów bezpieczeństwa dla personelu pokładowego i pracowników lotniska, a także dodatkowych procedur czyszczenia samolotów. Przewoźnik dba również m.in. o częste czyszczenie i dezynfekcję toalet w samolotach podczas lotów (odbywa się co 45 minut).

Linie Emirates przodowały również pod względem wygody podróżujących, co było kolejną podkategorią uwzględnioną w Safe Travel Barometer. Przewoźnik jako pierwszy w branży zaoferował swoim klientom bezpłatne ochronę w przypadku COVID-19, aby umożliwić pewną i spokojną podróż. Jeśli zarażenie wirusem COVID-19 zostało zdiagnozowane podczas podróży, poza miejscem zamieszkania, przewoźnik pokrywa koszty leczenia wynoszące do 150 tys. EUR i koszty kwarantanny w wysokości 100 EUR dziennie przez 14 dni.

Zasady rezerwacji Emirates zapewniają także klientom dużą elastyczność i pewność planowania podróży. Mają oni możliwość zmiany daty podróży lub przedłużenia ważności biletu o 2 lata. Ponadto linie lotnicze podjęły inicjatywy, aby pomóc swoim lojalnym członkom programu Emirates Skywards zachować swój poziom członkostwa, wprowadzając nowe sposoby gromadzenia i wydawania mil.

Safe Travel Barometer powstał w 2020 r. w celu monitorowania globalnych środków ochrony zdrowia i bezpieczeństwa podróżnych, inicjatyw zwiększających wygodę oraz ogólnych doświadczeń podróżujących, które mają wpływ na podejmowanie decyzji o podróży w nowej rzeczywistości. Safe Travel Score to pierwsza w branży inicjatywa oceny COVID-19, stworzona w następstwie wychodzenia z pandemii.

Safe Travel Barometer to rozwiązanie B2B opracowane przez Safe Travel Technologies, niezależną spółkę zależną VIDEC, firmy doradczej i konsultingowej branży turystycznej. Obejmuje ponad 2000 firm w 10 kategoriach branżowych, 50 parametrów i informacje o przyjazdach podróżnych do ponad 80 miejsc docelowych.

Grupa Emirates – przychody w I półroczu gorsze o 74 proc.