Ekspansja Emirates w Chinach Środkowych

archiwum Emirates

Linie lotnicze Emirates otworzyły nowe połączenie z Dubaju do dwóch spośród najszybciej rozwijających się miast w Chinach Środkowo-Zachodnich – Yinchuan i Zhengzhou. Połączenie wzbogaciło ofertę przewoźnika w części kontynentalnej kraju do pięciu miast, wśród których znajdował się już Pekin, Szanghaj i Kanton.

Szejk Al Maktoum powiedział: “Linie Emirates są bardzo zadowolone z możliwości rozpoczęcia lotów do Yinchuan i Zhengzhou. Nowe połączenie zapewni mieszkańcom obu miast i okolic dogodną i szybką podróż przez Dubaj do kierunków na Bliskim Wschodzie, w Afryce i Europie. Jesteśmy przekonani, że nowe połączenia lotnicze pomogą zwiększyć obroty handlowe i ruch turystyczny w rozwijającej się środkowo-zachodniej części Chin, w której znajdują się te miasta. Chcielibyśmy podziękować rządowi i władzom lotnisk za ciepłe przyjęcie i pomoc w otwarciu połączenia. Cieszymy się, że będziemy mogli obsługiwać naszych klientów na tych trasach.”

Loty nr EK326 Emirates do Yinchuan i Zhengzhou z Dubaju zaplanowano na wtorki, środy, piątki i soboty na godzinę 2:50 z lądowaniem w porcie lotniczym Yinchuan Hedong International o 13:35. Następnie samolot opuszcza Yinchuan o 15:35, przylatując na lotnisko Zhengzhou Xinzheng International o 17:15. Lot powrotny nr EK327 z Zhengzhou wyznaczono na 21:15 z lądowaniem w Yinchuan o 23:00. Następnego dnia samolot startuje z Yinchuan 40 minut po północy, lądując w Dubaju o 4:30 czasu lokalnego.