Drugi hostel a&o w Kopenhadze

Nowy a&o w Kopenhadze
Nowy a&o w Kopenhadze / fot. materiały prasowe

Położony centralnie, w dzielnicy Sydhavn, zaledwie dwa przystanki od głównego dworca kolejowego w Kopenhadze i słynnych Ogrodów Tivoli, nowy obiekt a&o to przestronny kompleks budynków składający się z trzech części.

W odnowionym istniejącym budynku do dyspozycji gości jest obecnie 137 pokoi na sześciu piętrach, a także dwie sale konferencyjne i lobby. Dodatkowe 81 pokoi ma powstać w drugiej, zupełnie nowej części budynku na początku 2021 r. Stare i nowe budynki są połączone obszernym atrium, które również ma zostać ukończone w przyszłym roku.

Oliver WinteR, dyrektor generalny, powiedział: „Kopenhaga to dobrze prosperująca lokalizacja. Cieszymy się, że teraz jesteśmy reprezentowani w tym mieście przez kolejny obiekt” – mówi. „Jesteśmy optymistami i spodziewamy się około 70 000 noclegów w pierwszym roku działalności.”

Berlińska grupa budżetowa funkcjonuje w stolicy Danii już od 2017 roku – pierwszy hostel ze 168 pokojami znajduje się w tętniącej życiem dzielnicy studenckiej Nørrebro. Pomimo koronawirusa obiekt odnotował średnie obłożenie na poziomie ponad 65% w sierpniu i ponad 55 PROC. we wrześniu.

Elewacja pokryta płytą łupkową

Starsza i nowa zabudowa kopenhaskiego a&o została ujednolicona. Całą elewację o powierzchni około 4200 metrów kwadratowych pokryto łupkiem, tym samym nadając budynkowi nowy wygląd i zwiększając jego efektywność energetyczną. Dodatkowo w budynku znajdują się dwie duże sale konferencyjne o powierzchni 50 metrów kwadratowych każda oraz 35 zewnętrznych miejsc parkingowych.

Starsze i nowe budynki są połączone przez atrium, które po otwarciu w przyszłym roku ma pełnić funkcję przestrzeni eventowej.
Dodatkową atrakcją architektoniczną jest nowo odrestaurowany „dach jednospadowy”, który podkreśla industrialny styl tego budynku z początku lat 70.

Planowana dalsza rozbudowa

Henri Wilmes, dyrektor ds. Inwestycji, dodał: „Koronawirus spowolnił nasze tempo wzrostu”, mówi, „ale plany rozwoju a&o znacząco się nie zmieniły.”

Po otwarciu obiektu w Budapeszcie w sierpniu i teraz w Kopenhadze, zabezpieczone zostały dodatkowe lokalizacje w Barcelonie, Florencji i Heidelbergu. Również Hiszpania pozostaje wysoko na liście berlińskiej grupy budżetowej.

Pierwszy w Polsce hostel a&o otwarty w Warszawie

Marzena Markowska

Redaktorka Naczelna portalu WaszaTurystyka.pl


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center