Direct booking, czyli jak turyści podróżują do Polski i kto na tym korzysta?

Direct booking, czyli bezpośrednia rezerwacja, będzie głównym tematem debaty inauguracyjnej podczas wiosennej edycji Forum Promocji Turystycznej, która odbędzie się 11 kwietnia 2024 roku we Wrocławiu.

Direct booking odnosi się do sytuacji, gdy potencjalny klient dokonuje rezerwacji usług turystycznych bezpośrednio u dostawcy, takiego jak hotel, linia lotnicza lub inna firma turystyczna, zamiast korzystać z pośredników m.in. platform rezerwacyjnych czy biur podróży. W przypadku turystów zagranicznych podróżujących do Polski ten model zakupowy jest zdecydowanie dominujący.

Podczas tej dyskusji eksperci z branży turystycznej omówią, czy to, co korzystne dla turystów, przekłada się na korzyści dla destynacji i całej branży. Czy dla hotelarzy direct booking to najlepszy przyjaciel, a OTA najgorsze zło, które ich spotkało? Jak się do tego ma najem krótkoterminowy? Czy to dobre wiadomości z punktu widzenia promowania destynacji?

Na te i wiele innych pytań Marzenie Markowskiej odpowiedzą zaproszeni eksperci: Rafał Szmytke, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej; Tomasz Koralewski, prezes zarządu Łódzkiej Organizacji Turystycznej; Władysław Grochowski, właściciel i prezes zarządu Arche SA; J.J. Singh, prezes i dyrektor generalny na Europę Środkową Weco Travel; Tomasz Machała, prezes zarządu Nocowanie.pl; Janusz Mitulski, starszy dyrektor ds. rozwoju w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i Ukrainy sieci Marriott International oraz Jakub Bączykowski, dyrektor zarządzający Triverna.pl

Do zobaczenia już za niecaly miesiąc podczas XIV edycji Forum Promocji Turystycznej we Wrocławiu!

Masz już bilet? Rejestracja i bilety.

Organizatorem jest: Redakcja portalu branżowego WaszaTurystyka.pl.

Współorganizatorem jest: Centrum Edukacji Ekologicznej Hydropolis

Złotym Partnerem: Miasto Wrocław, Rainbow Tours S.A.

Srebrnym Partnerem: Państwowe Porty Lotnicze S.A.

Partnerem: Miasto Olsztyn, Chorwacka Wspólnota Turystyczna, Gran Canaria

Patronat Honorowy: Polska Organizacja Turystyczna

Patronaty: Polska Izba Turystyki, Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, Instytut ESG Fundacji im.

XBW Ignacego Krasickiego

Patroni Medialni: RaportCSR.pl, Pracodawcagodnyzaufania.pl