Czas na Sri Lankę – Emirates uderza promocją, a LOT odpowiada

fot. Jaromír Kavan / unsplash

Niewątpliwie jedną z wygranych obecnego sezonu zimowego jest Sri Lanka. Potwierdzają to wyniki sprzedaży biletów lotniczych za styczeń. Dobrą koniunkturę na Cejlon dostrzegli też przewoźnicy, oferując super promocje sezonowe na końcówkę zimy i najbliższe lato. A to nie koniec dobrych wiadomości dla herbacianej wyspy.

Emirates chce uszczknąć więcej ze Sri Lanki

Zwiększony popyt na Sri Lankę dostrzeli przewoźnicy znad Zatoki Perskiej, w kolejnej edycji egzotycznej promocji, bilety na wyspę możemy kupić w Emirates za niewiele ponad 2 000 zł. Biorąc pod uwagę szerokokadłubowy produkt linii jest to cena, którą należy uznać za okazyjną. Emirates przebiły tym samym spółkę córkę Fly Dubai, która już od kilku ostatnich tygodni oferuje ceny niewiele wyższe, niż właśnie 2 000 złotych za bilet. Naturalnie w przypadku Fly Dubai mamy produkt z niższej półki, przewagą jest jednak oferowanie z Krakowa, gdzie de facto brak konkurencji dla tak atrakcyjnej oferty.

LOT odpowiada promocją walentynkową z 20 proc. zniżką

LOT nie chce oddać tej rywalizacji bez walki, dziś ruszyła przedłużona oferta walentynkowa. W jej ramach możemy zamawiać bilety z 20 proc. zniżką od taryfy. Oznacza to obniżkę w wysokości 200-300 zł od biletów w tę i z powrotem. Bezpośrednie rejsy LOT-u w wyniku doskonałej koniunktury są dość dobrze obłożone, trudno więc znaleźć ceny konkurencyjne dla przewoźników zatokowych. Nie jest to jednak niemożliwe. Wciąż niezłe ceny znajdziemy na wyloty last-minute w połowie lutego, pojedyncze okazje znajdziemy również w marcu.

Oczywiście dobra cena w LOT, oznacza na dziś okolice 2 500 zł, co wszak nie jest złą ofertą za rejs bezpośredni.

Dynamiczni agenci potwierdzają koniunkturę

Popularność wyspy dostrzegli też agenci wyspecjalizowani w dynamicznym pakietowaniu. Lider Best Reisen skutecznie sprzedaje pakietowe pobyty na wyspie, korzystając głównie z oferty zatokowych przewoźników, z którymi zawiązany jest strategicznym partnerstwem. Warto podkreślić, że już jakiś czas temu tego typu agenci wprowadzili produkt kombinowany tj. łączenie Sri Lanki z Malediwami czy Dubajem. Popularność tych ostatnich destynacji dodatkowo wsparła w ostatnim czasie Cejlon.

Dobra sprzedaż zachęca LOT do szybszego zaplanowania sezonu 2022/23

Jest też kolejna dobra wiadomość. Doskonała sprzedaż Sri Lanki popchnęła LOT ku przyspieszeniu decyzji o ogłoszeniu oferowania na sezon zima 2022/23. Rejsy na herbacianą wyspę mają się rozpocząć z końcem października. Oferta ma już za moment trafić do touroperatorów. Wyniki rejsów narodowego przewoźnika muszą być naprawdę niezłe, by dać asumpt do takiej decyzji.

Wszak z innymi turystycznymi połączeniami LOT nadal się waha. Wciąż nie mamy jeszcze informacji o kolejnej edycji “LOT-u na Wakacje”. Prawdopodobnie wewnątrz linii wciąż brakuje 100 proc. pewności co do skali powrotu ruchu służbowego i tego, ile samolotów można dedykować turystyce. Czekać jednak zbyt długo nie można.

Koniunkturę na Sri Lankę w 2022 roku, będzie też zapewne chciała podkręcać nowa ambasador Sri Lanki w Polsce. Czekamy na obiecane działania mające dalej popularyzować herbacianą wyspę wśród polskich agentów. Szczegóły powinniśmy poznać niebawem.

Nowa Ambasador Sri Lanki – będzie mocno wspierać turystyczną promocję tego pięknego kraju