Costa Cruises wznawiają rejsy od 6 września

Costa Cruises wracają na rynek
Wycieczkowiec w barwach Costa Cruises/fot. archiwum Costa Cruises

Costa Cruises planuje stopniowe uruchomienie rejsów z włoskich portów począwszy od 6 września. Jako pierwsza w rejs wyruszy Costa Deliziosa.

W trakcie cotygodniowych rejsów z Triestu, będzie można odkryć najpiękniejsze zakątki Grecji. Następnie, 19 września 2020, w 7-dniowe rejsy z Genui po zachodniej części Morza Śródziemnego wyruszy Costa Diadema. Goście Costa Diadema będą mogli najlepiej odkryć zarówno Włochy jak i Maltę.

Od wejścia w życie nowego dekretu rządu włoskiego, by zapewnić bezpieczne i skuteczne wdrożenie nowych przepisów i protokołów Costa Cruises współpracuje zarówno z władzami bandery, jak i z destynacjami, do których statki będą zawijały. Armator pozostaje także w ścisłej współpracy z lokalnymi instytucjami, władzami sanitarnymi, kapitanatami portów, portami i terminalami oraz z włoskim towarzystwem klasyfikacyjnym RINA. Dalsze szczegóły dotyczące tras Costa Deliziosa i Costa Diadema zostaną ogłoszone w najbliższych dniach.

W związku ze stopniowym wdrażaniem nowych protokołów na wodzie i lądzie, armator jest zmuszony przedłużyć przerwę w pływaniu do 30 września 2020 r., z wyjątkiem wyżej wymienionych rejsów wycieczkowców – Costa Deliziosa (6, 13, 20, 27 września) i Costa Diadema (19 września). Goście oraz biura podróży zostaną poinformowani o zmianach. Costa Cruises gwarantuje ochronę zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Aby zapewnić jak najbardziej pozytywne doświadczenia wakacyjne, jednocześnie chroniąc bezpieczeństwo gości, załogi i mieszkańców społeczności lokalnych, w odpowiedzi na pandemię COVID-19, Costa Cruises opracowała dla swojej floty Protokół Bezpieczeństwa Costa, w tym zestaw nowych procedur. W opracowywaniu protokołu armatora wspierał panel niezależnych ekspertów naukowych w dziedzinie Zdrowia Publicznego, koordynowany przez V.I.H.T.A.L.I. (Value in Health Technology and Academy for Leadership and Innovation), jednostkę naukową rzymskiego Università Cattolica. Protokół Bezpieczeństwa Costa jest zgodny z protokołami zdrowotnymi określonymi przez rząd włoski i władze europejskie (EU Healthy Gateways).

Costa Cruises z nowym protokołem bezpieczeństwa