Chiński Guangdong otwiera przedstawicielstwo w Polsce

MZ

Otwarcie Centrum Promocji Turystyki Prowincji Guangdong w Polsce było tematem konferencji poświęconej wzajemnej promocji turystyki Polski i Chin.

W związku z coraz większym zainteresowaniem turystyką do Chin, władze prowincji Guangdong otwierają w europejskich stolicach kolejne biura promocji. Jedno z nich działać będzie w Warszawie. Jak informuje Tomasz Jeleń, wiceprezes biura CT Poland zaangażowany w stworzenie polskiego przedstawicielstwa, początki będą skromne. Działania skoncentrują się wokół budowania relacji z polską branżą turystyczną i mediami. Do obsługi centrum promocji zatrudniona zostanie ekipa z Polski. Na razie nie są planowane działania marketingowe na większą skalę, jednak pierwszym z celów jest budowanie pozytywnego wizerunku Guangdong jako destynacji turystycznej.

Prowincja Guangdong nie jest kierunkiem pierwszego wyboru dla turystów, którzy jadą do Chin po raz pierwszy, jednak jej popularność wśród turystów zagranicznych stale rośnie. “W 2013 roku prowincję odwiedziło ich ponad 70 tysięcy, z czego ponad 17 tysięcy stanowili Polacy. Dzięki większej liczbie odwiedzających, dochody z turystyki zagranicznej wzrosły o 4,2%. Turystyka zagraniczna stanowi ważne źródło utrzymania prowincji i odpowiada za ponad 6% PKB, które wynosi 6,23 miliarda dolarów.” – mówiła Zhao Yufang, Gubernator Prowincji Guangdong.

Guangdong to prowincja położona u wybrzeży Morza Południowochińskiego. Na infrastrukturę turystyczną składa się 1088 hoteli, 115 hoteli pięciogwiazdkowych, 130 ośrodków SPA i 218 atrakcji turystycznych, obiektów dziedzictwa kulturowego, parki rozrywki i plaże. Guandgong słynie również z organizacji najsłynniejszej imprezy targowej w Chinach, czyli tzw. Targów Kantońskich. Odbywają się one dwa razy do roku, wiosną i jesienią i imponują rozmachem oraz bogactwem oferty chińskiego rękodzieła.


POWIĄZANE WPISY

Privacy Preference Center